Reklama

Sony má päťpalcový Dual SIM pre náročných

Drahomír Piok

Päťpalcových smartfónov máme dnes na trhu dosť, je teda z čoho vyberať. No nájsť značkový a pritom Dual SIM už nie je jednoduché. Sony tak ponúkne záujemcom, ktorí chcú nosiť namiesto dvoch radšej jeden smartfón, zaujímavú novinku s označením Xperia C. Rozmermi veľký 141,5 x 74,2 x 8,9 mm s hmotnosťou 153 gramov bude zariadenie určite neprehliadnuteľné. Okrem funkcie Dual SIM poskytne používateľom na päťpalcovej obrazovke slabšie rozlíšenie 540 x 960 pixelov. Zaujímavosťou je LED pásik umiestnený pod displejom, indikuje zmeškané udalosti.

Sony Xperia C

Xperia C bude distribuovaná v troch farbách (čierna, biela, fialová) a s integrovaným operačným systémom Android 4.2, ktorý poskytne aj grafické úpravy Sony. Základnou výpočtovou jednotkou je štvorjadrový procesor, taktovaný na 1,2 GHz, a operačná pamäť s hodnotou 1 GB RAM. Vnútorné miesto je obmedzené len na 4 GB, no dá sa rozšíriť microSD kartami o ďalších 32 GB. Fotoaparát používa 8 Mpx čip, ktorý dokáže zachytávať  Full HD video. Predná kamera má len VGA rozlíšenie. Výrobca integroval do telefónu taktiež GPS, Wi-Fi či Bluetooth.

Sony Xperia C

Samozrejmosťou je podpora 3G sietí s dátovými prenosmi do 42 Mbps. Nehľadajte však NFC či infraport. Taktiež sa pri smartfóne nespomína odolnosť voči vode. Telefón má takmer rovnakú batériu ako Xperia Z, teda 2 390 mAh, ktorá by mala pokryť deň výdrže aj s dvomi aktívnymi SIM kartami.  Presná cena zatiaľ známa nie je, no do predaja telefón mieri ešte toto leto.

Sony Xperia C

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.