Sony má nový prehrávač a receiver pre 4K Ultra HD s Dolby Atmos

ZDROJ | Sony

Japonské Sony v Las Vegas predstavilo aj dvojicu zariadení na vylepšenie domáceho kina. Blu-ray prehrávač UBP-X700 a receiver STR-DH790 podporujú 4K Ultra HD, ale aj Dolby Atmos zvuk.


Sony UBP-X700 patrí k tomu najlepšiemu na prehrávanie 4K Ultra HD Blu-ray diskov od Sony. Priamo v prehrávači je procesor, ktorý vylepšuje aj nižšie rozlíšenie nielen po stránke rozlíšenie, ale aj obrazu. Zvuk z prehrávača je možné odosielať do reproduktorov osobitne, novinka má totiž dva HDMI porty.

ZDROJ | Sony

Prehrávač podporuje HDR10, no v lete má po update pribudnúť aj Dolby Vision. Vďaka tomu bude možné z prehrávača púšťať aj obsah zo streamingových služieb ako Netlix, Amazon Prime Video či YouTube s HDR. Samozrejme, potrebná je aj kompatibilná TV.

ZDROJ | Sony

Poteší aj podpora FLAC, ALAC a DSD audio súborov, z video súborov nechýba podpora ani pre VP9 či HEVC. Prehrávač podporuje aj DTS:X a Dolby Atmos, podpora Hi-Res zvuku ale chýba. Na ovládanie je možné použiť aj smartfón s appkou TV SideView od Sony cez Wi-Fi sieť. Bluetooth totiž prehrávaču chýba.

AV prijímač STR-DH790 má výrazne vylepšiť domáce kino o podporu Dolby Atmos zvuku (5.1.2ch). Podporuje nielen ten, ale aj DTS:X. Na vyladenie zvuku využíva technológiu Digital Cinema Auto Calibration (D.C.A.C).

ZDROJ | Sony

Využiť je možné 5.1.2ch Dolby Atmos zvuk, 7.1ch audio systém, alebo 2.1ch virtuálny systém s S-Force Pro Front Surround zvukom. Celkový výstupný výkon je podľa výrobcu 145 W. Taktiež podporuje všetky známe HDR štandardy – HDR10, HLG či neskôr aj Dolby Vision a 4K 60p 4:4:4.

ZDROJ | Sony

Novinka disponuje aj Bluetooth modulom, takže si k nemu a domácemu kinu môžete pripojiť smartfón či tablet. Wi-Fi či Ethernet ale chýba. K dispozícii je samozrejme aj FM rádio s RDS a množstvo konektorov na pripojenie reproduktorov a zdrojov.

Obe novinky by mali prísť na trh pred letom. Ceny výrobca zatiaľ nezverejnil.

ZDROJ | Sony

ZdrojSony TS

Komentáre k článku