Reklama

Sony má nové televízory BRAVIA. Majú úchvatný dizajn a ešte lepšie vlastnosti

Zdroj | Sony
Števo Porubský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonské Sony predstavilo celkom nové BRAVIA televízory, z ktorých názvov zmizli alpha značky. Namiesto nich sa budeme stretávať s modelmi série BRAVIA 3, 7, 8 a 9, pričom práve modely BRAVIA 3 budú tie najnižšie.

Top modelom bude BRAVIA 9, ktorá ponúknu nielen zaujímavý dizajn nadväzujúci na predošlé modely výrobcu, ale aj špičkové parametre vo vnútri. Škoda len, že sme sa nedočkali 8K rozlíšenia.

Obsah pokračuje pod reklamou

Sony BRAVIA 3 ponúknu úplný základ. Pôjde o LCD televízory s 50 Hz displejmi s uhlopriečkami od 43″ do 85″ a 4K Ultra HD rozlíšením a minimum vymožeností.

Sony BRAVIA 7, teda stredná trieda bude už omnoho zaujímavejšia. Tu má Sony v talóne Mini LED displeje (pozor, Mini LED nie je microLED), čo je na strednú triedu pomerne veľké prekvapenie. Rovnako je prekvapením výkonný procesor XR Porcessor, ktorý nájdeme aj v top sérii BRAVIA 9.

Procesor má systém rozpoznávania scén, ktorý má s vysokou presnosťou detegovať a analyzovať dáta a následne optimalizovať obraz pre maximálnu reálnosť tak, aby verne reprodukoval zámer tvorcu snímky.

Rovnako je unikátny aj XR Backlight Master Drive, systém na lokálne stmievanie tisícov LED diód. BRAVIA 7 sa chváli nárastom počtu stmievacích zón oproti minuloročnému modelu X95L o 325 %. Logicky. X95L nemal Mini LED ale Direct LED podsvietenie. Zároveň má byť nové séria o 50 % jasnejšia čo sa týka jasu.

Zdroj | Sony

Zaujímavo znie technológia Voice Zoom 3, ktorá rozpoznáva dialógy ľudí pomocou algoritmov umelej inteligencie a zosilňuje alebo zoslabuje ich hlasitosť. Výsledkom je, že aj menej výrazné dialógy znejú hlasno a zreteľne.

Tri top série BRAVIA 7, 8 a 9 majú aj funkciu Acoustic Center Sync, ktorá prepája zvukový systém (napríklad soundbar) s televízorom tak, aby zvuk presne zodpovedal dianiu na obrazovke. Pri prepojení televízorov BRAVIA a audio produktov BRAVIA Theatre, funkcia Acoustic Center Sync plynule prelína zvuk reproduktorov televízora i soundbaru a vytvorí zážitok ako v kine, kedy sa zdá, že zvuk vychádza priamo z obrazovky televízora.

Nastavenie funkcií Voice Zoom 3, Acoustic Center Sync, audio produktov BRAVIA Theatre pripojených k televízoru BRAVIA a ďalších funkcií televízora má byť po novom pomocou novej appky BRAVIA Connect. Zároveň to má ísť bez toho, aby vás otravovali nastavenia na displeji televízora, všetko sa rieši cez appku.

Sony sa pochválilo, že modely BRAVIA 9 a BRAVIA 7 využívajú patentované spracovanie signálu, ktoré automaticky optimalizuje jas pre každú scénu, pričom dosahuje vysoký jas a nízku spotrebu energie. Okrem panel Eco Dashboard má umožňovať jednoducho nastaviť a spravovať rôzne nastavenia úspory energie televízora BRAVIA naraz. Dokonca si môžete skontrolovať množstvo spotrebovanej energie.

Sony BRAVIA 7 bude dostupná s uhlopriečkami 65″, 75″ a 85″.

Ekologickým bonusom pri nových televízoroch je aj výrazné zvýšenie používania recyklovaného plastu SORPLAS. V televízoroch tvorí zhruba 65 % všetkých plastov, v novom diaľkovom ovládači Eco Remote je tož takmer 80 %.

Zdroj | Sony
Obsah pokračuje pod reklamou

Samozrejmosťou je podpora Dolby Vision i Dolby Atmos, ale aj zvuku DTS:X.

Televízory majú nielen podporu IMAX Enhanced, adaptívny kalibrovaný režim Netflix Adaptive Calibrated Mode či kalibrovaný režim SONY PICTURES CORE, ale aj nový režim Prime Video Calibrated. Tento režim bude ale len v modeloch BRAVIA 8 a BRAVIA 9.

Zdroj | Sony

Sony BRAVIA 8 je jediná séria s OLED displejmi. Aj tie majú 4K Ultra HD rozlíšenie. Televízory majú byť o takmer tretinu tenšie ako minuloročné modely. Inak sa im bude v parametrov veľmi výrazne podobať. Sony BRAVIA 8 bude dostupná vo veľkostiach 55″ a 65″ v zahraničí má byť aj 75″ verzia.

Sony BRAVIA 9 má oproti modelom BRAVIA 7 ešte navyše technológiu High Peak Luminance pre reprodukovanie prírodných scenérií ako zimná krajina plná slnka s dokonalými detailmi, a to aj počas najjasnejšieho denného svetla.

Zdroj | Sony

Zároveň má top trieda aj X-Anti Reflection a X-Wide Angle pre minimalizáciu odrazov a odleskov. Okrem toho poteší aj Acoustic Multi-Audio+. Televízory BRAVIA 9 majú výškový reproduktor Beam Tweeter v hornej časti a výškový reproduktor Frame Tweeter na stranách. Vďaka tomu má byť docielený priestorový zvuk ako v kine.

Sony BRAVIA 9 bude v predaji s uhlopriečkami 65″, 75″ a 85″.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.