Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony má nové slúchadlá s podporou technológie EXTRA BASS

Sony má nové slúchadlá s podporou technológie EXTRA BASS
Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Sony má nové slúchadlá s podporou technológie EXTRA BASS
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony sa na výstave CES 2017 tiež nenechala zahanbiť a predstavila svoju novú sériu slúchadiel obohatených o funkciu EXTRA BASS. Ide až o štyri nové modely.

https://www.youtube.com/watch?v=-bkJczcFLaI

Sony ako vždy pomenovala svoje nové slúchadlá „jednoduchými“ názvami, ide o modely MDR-XB950N1, MDR-XB950B1, MDR-XB550AP a MDR-XB510AS.

Funkcia EXTRA BASS, ako už názov napovedá, sa bude starať o extra silnejší basový zážitok.

Prvý model slúchadiel MDR-XB950N1 je vlajkovou loďou Sony, ktorá dokáže prehrávať bezdrôtovo hudbu cez Bluetooth až po dobu 22 hodín. Zároveň sa slúchadlá dajú jednoducho zložiť, čiže sú vhodné aj na cestovanie. Výhodou je tiež aktívne potláčanie hluku a integrácia technológie NFC. Cena by sa mala pohybovať okolo 250 eur.

Zdroj | Sony

Pozrite si

B&O Beoplay H9 – drahé, no krásne slúchadlá

Druhým modelom sú slúchadlá MDR-XB950B1, ktoré sú v podstate totožné s predchádzajúcim modelom, len absentujú aktívnym potláčaním hluku a výdrž majú o niečo menších 18 hodín. Spolu s predchádzajúcim modelom však disponujú funkciou NFC. Cena by mala byť okolo 200 eur.

Obe bezdrôtové slúchadlá budú vedieť komunikovať s intuitívnou mobilnou aplikáciou Sony | Headphones Connect. Tá vám umožní vyberať si z mnohých rôznych zvukových pozadí EXTRA BASS – od zvukovej kulisy štadiónu alebo klubu po koncertnú sieň či koncert pod šírim nebom. Môžete taktiež ovládať funkciu zosilnenia basov (bass boost) podľa chuti. To znamená, že si môžete skutočne podľa seba nastaviť, aké hlasité a hlboké bude pásmo bás presne tak, akú hudbu radi počúvate.

Slúchadlá by mali byť dostupné od marca 2017.

Zdroj | Sony

Tretím modelom sú MDR-XB55AP, káblové mostové slúchadlá so zabudovaným mikrofónom, ktoré budú určené skôr mladým, keďže budú dostupné v zaujímavejších farbách – čierna, červená, modrá, zelená alebo biela. Slúchadlá vedia prehrávať vo frekvenčnom rozsahu 5 Hz až 22 000 Hz.

K týmto slúchadlám sa hodí iná aplikácia, Smart Key App, v ktorej si môžete nastavovať ovládanie slúchadiel. Pomocou MDR-XB55AP viete navyše odpovedať na telefonáty.

Zdroj | Sony
Pozrite si

NAY TECHBOX roka 2016: Predstavujeme nominácie Sony

Posledným modelom sú štuplové slúchadlá MDR-XB510AS, ktoré sú určené na športovanie, keďže disponujú vodeodolnosťou. O ňu sa stará certifikát IPX5/7.

Zdroj | Sony

Ak vás niektoré z týchto štyroch zaujímavých modelov zaujali, tešiť sa na ne môžete v priebehu jari 2017. Pri posledných dvoch modeloch zatiaľ nepoznáme ceny. So Sony však aj napriek niekedy vyšším cenám určite nebudete nespokojní.

Zdroj