Reklama

Sony LSPX-P1 - prvý mobilný ultra-short projektor na svete

Zdroj | Sony
Števo Porubský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonské Sony na domácom trhu začiatkom februára uvedie nový tzv. ultra-short mobilný projektor. Sony LSPX-P1 v štýlovom bielom dizajne je nenápadný kúsok s rozmermi len 131 x 131 x 81 mm, hmotnosť nepresahuje 1 kg.

https://www.youtube.com/watch?v=EfevYQWIqgM

Projektor je odkazom na obrovský Ultra HD laserový projektor Sony 4K Ultra Short Throw Projector. Aj novinka dokáže zobrazovať obraz na veľmi krátku vzdialenosť, minimálne 28 cm od steny, no bez problémov ho viete položiť napríklad aj na stôl, aby zobrazil obraz priamo na stole. Pri bežnom použití vie vytvoriť obraz s uhlopriečkou od 22 do 80 palcov (cca 55 – 203 cm).

Zdroj | Sony

Na rozdiel od tohto modelu vie novinka premietať obraz v maximálnom rozlíšení 1 366 x 768 px pri svietivosti 100 ANSI lúmenov. Bez problémov si poradí s formátmi ako MPEG-2, H.264, MPEG-4, H.263 či statickými obrázkami s koncovkami  JPEG, GIF, PNG, BMP.

Zdroj | Sony

Zabudovaná batéria je schopná dodávať energiu pre obraz počas 2 hodín. V tele sú zabudované aj dva 25 mm reproduktory s výkonom 2x 2W. Obraz do Sony LSPX-P1 dostanete buď pomocou HDMI portu do špeciálneho bezdrôtového vysielača LSPX-PT1 alebo jednoduchšie priamo cez Wi-Fi, ktorému sekunduje Bluetooth LE.

Zdroj | Sony

To sa stará o okamžité zapnutie projektora pokiaľ sa objavíte v dosahu projektora so svojim smartfónom či tabletom. Sony LSPX-P1 je dokonca schopný premietať obraz zo zvolenej aplikácie, na stene tak po priblížení sa so smartfónom vo vrecku môže objaviť predpoveď počasia či hodiny. Keď z miestnosti odídete, projektor sa vypne.

Zdroj | Sony

V predaji bude aj špeciálny stojan s nabíjaním. Cena Sony LSPX-P1 je stanovená na 92 500 yenov (bez dane), čo je zhruba 725 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.