Reklama

Sony Internet TV: Prvá lastovička s Google TV

Marek Šimunek

V utorok sa v New Yorku konala tlačová konferencia, kde Sony predstavilo vlastnú Internetovú televíziu pracujúcu na platforme Google TV. Sony Internet TV je prvou televíziou spájajúcou v sebe možnosť prezerania HD vysielania, používania Android aplikácii a prezerania internetu na jednom zariadení.

Sony Internet TV

Slovné spojenie Google TV je známe už dávnejšie. Google však túto novú platformu pre TV oficiálne predstavil až na svojej konferencii Google I/O v máji tohto roku. Takmer päť mesiacov sme si museli počkať na prvú televíziu s Google TV. Stalo sa tak tento týždeň v utorok, kedy spoločnosť Sony v New Yorku predstavila Sony Internet TV, ktorá je prvým televízorom prinášajúcim všetky výhody inteligentnej televízie pre širokú verejnosť.

Sony Blu-ray & Internet TV

Sony Internet TV je postavená na operačnom systéme Google Android a okrem pozerania HD vysielania prináša všetky výhody otvoreného operačného systému ako ich poznáme zo smartfónov. Nie je pre ňu problémom streamované vysielanie z internetových serverov ako YouTube, Netfilx, Napster, Pandora a množstvo iných. Prítomný je samozrejme aj internetový prehliadač Google Chrome, pričom pre zadávanie adries a navigáciu slúži špeciálny diaľkový ovládač. Ten okrem pohodlnej QWERTY klávesnice a množstva tlačidiel s okamžitým prístupom k zvoleným funkciám prináša aj optický D-Pad pre navigáciu kurzora po internetovej stránke. Jadrom celého systému je procesor Intel Atom, ktorého výkon postačuje na integráciu funkcie Dual View, ktorá umožní súčasné sledovanie televízneho vysielania a prezerania si internetového obsahu. Od roku 2011 bude možné do Google TV inštalovať aplikácie z Android Marketu, ktoré jej využitie ešte zvýšia.

Sony Internet TV

Rada nových televízorov Sony Internet TV zahŕňa štyri modely rozlíšené veľkosťou uhlopriečky. Model NSX-24GT1 bude disponovať uhlopriečkou 24”, NSX-32GT1 má uhlopriečku 32”, NSX-40GT1 zase 40” a najväčší model NSX-46GT1 má uhlopriečku 46”. Ceny jednotlivých modelov by sa mali pohybovať od 599 USD (429,14 €) za 24” model až po 1 399 USD (1 002,29 €) za 46” model. Všetky modely budú pre pripojenie externých zariadení vybavené štyrmi portami HDMI a rovnakým počtom USB portov. Okrem televízorov s Google TV uviedla spoločnosť Sony aj externý Blu-ray prehrávač NZS-GT1, ktorý vďaka zabudovanej Google TV umožní využívanie všetkých výhod tejto platformy na vašich existujúcich HDTV a dostupný bude za cenu 399 USD (285,86 €). Nové modely Sony s Google TV by mali byť dostupné od 24. októbra tohto roku, pričom zatiaľ nie je známa ani dostupnosť a ani ceny na Slovenskom trhu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.