Reklama

Sony ICF-DS11iP a ICF-C05iP: zobúdzanie s hudbou

Imrich Maťo

Ráno. Treba vstávať a zase sa ozýva ten otravný zvuk budíka… Najradšej by ste ho zahodili. To však netreba. Stačí ho vymeniť za rádiobudík. Najlepšie taký, ktorý prehrá vašu obľúbenú hudbu z mobilu alebo prehrávača.

Sony ICF-DS11iP

Sony ICF-DS11iP je ďalší z radu rádiobudíkov pre iPhone, ktorý takmer kopíruje model ICF-C1IPMK2 z roku 2008. Dokovacia stanica tohto rádiobudíka je prispôsabená pre iPhone a iPod. Veľké predné stereo reproduktory ponúkajú efektívny výkon 2x 3,5 W. DS11-ka disponuje aj funkciou Mega Bass. Rozhlasový prijímač pracuje v pásmach FM/AM, má digitálne ladenie a predvoľby pre 30 staníc (20 FM/10 AM). Zobúdzať sa môžete nechať hudbou z iPhone (iPod), rozhlasovou stanicou alebo dvojitým budíkom a využiť môžete aj časovač automatického vypnutia, alebo tlačidlo predĺženia spánku. Súčasťou balenia, ktoré uľahčuje manipuláciu, je aj diaľkový ovládač.

Sony ICF-C05iP

Rádiobudík Sony ICF-C05iP, pri určitej dávke fantázie, pripomína puzdro na ďalekohľad. Aj u neho výrobca prejavil istú patričnosť k retru. C05-ka tak isto poskytuje kompatibilitu s iPhone a iPod. Tento monofónny rádiobudík s hodinami pracuje v pásme FM a okrem digitálneho ladenia ponúka predvoľby pre 20 staníc, zobúdzanie hudbou z iPhone (iPod) alebo rozhlasovou stanicou. Oba modely sú chránené proti výpadku sieťového napájania a straty funkčnosti budíka záložnou batériou a umožňujú nabíjanie vloženého iPhone alebo iPod. Dostupné by mali byť v priebehu apríla. Ich cena zatiaľ nie je známa.

Sony ICF-C8WM

Pripomeňme však, že Sony vyvinul rádiobudíky aj pre vlastnú značku zariadení, teda Walkmanov Sony a mobilov Sony Ericsson. Dôkazom je rádiobudík Sony ICF-C8WM. Aj jeho rozhlasový prímač pracuje v pásmach FM/AM a okrem digitálneho ladenia ponúka uloženie 30 staníc. Nechýba ochrana pred výpadkom elektriny, dvojitý budík, časovač automatického vypnutia, tlačidlo spánku a ovládanie hudby a videoklipov uložených v prehrávači alebo v mobilnom telefóne. U nás je dostupný v cene približne 90,00 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.