Reklama

Sony HDR-TD10 3D a HDR-PJ50V: Natočte si dovolenku v 3D!

Marek Šimunek

Aj keď je technológia 3D zobrazovania ešte len v začiatkoch a v našich domácnostiach sa iba pomaly objavujú 3D televízory, spoločnosť Sony si je vedomá potenciálu, ktorý sa v tejto technológii skrýva. V rámci veľtrhu CES 2011 totižto predstavila svoju prvú kompaktnú 3D kameru triedy Handycam. Súčasne však svetlo sveta uzrela aj kamera disponujúca integrovaným projektorom, ktorý umožní sledovanie natočených záberov doma na stene alebo projekčnom plátne.

Sony HDR-TD10 3D

Sony HDR-TD10 3D

Určite by si každý z nás vedel živo predstaviť ako si rodinnú oslavu alebo dovolenku natočí v 3D a potom doma ukáže všetkým ako to tam skutočne vyzeralo. Presne k tomuto účelu je určená nová Handycam Sony HDR-TD10 3D. Táto dizajnovo veľmi zaujímavá kamera, ktorú Sony predstavilo v rámci veľtrhu CES 2011 totižto disponuje dvojicou objektívov Exmor R a dvojicou grafických procesorov BIONZ. Pre nás bežných smrteľníkov táto kombinácia znamená, že je schopná súčasne dvojnásobného záznamu FullHD videa, teda v rozlíšení 1 920 x 1 080 bodov. Sony samozrejme nezabúda ani na spätnú kompatibilitu a tak takto vyhotovený videozáznam si samozrejme pozriete aj na štandardných 2D televízoroch. Nechýba ani 10x optický zoom pri 3D móde a 12x optický zoom pri 2D móde, kvalitnejšia stabilizácia obrazu alebo pokroková funkcia zamerania sa na pohybujúci objekt bez zmeny kvality záznamu. Vstavaný mikrofón je schopný nahrávania priestorového zvuku 5.1 a disponuje funkciou potlačenia hluku vetra počas natáčania. Vami natočené video, ktoré si môžete uložiť na integrovanú flash pamäť o veľkosti 64 GB, si môžete okamžite prezrieť na 3,5“ displeji, ktorý je schopný zobraziť 3D video bez nutnosti použitia špeciálnych okuliarov. Znie to viac ako zaujímavo avšak pri pozeraní 3D videa na domácej HDTV bude už nutné použiť okuliare. Handycam Sony HDR-TD10 3D by sa mala na trhu objaviť v priebehu apríla tohto roku za predpokladanú cenu 1 499 USD (1 156,55 €).

Sony HDR-TD10 3D

Sony HDR-PJ50V

Okrem už spomínanej 3D videokamery predstavilo Sony aj kameru s integrovaným pevným diskom o kapacite 220 GB Sony HDR-PJ50V. Na tak veľký pevný disk sa zmestí množstvo natočeného materiálu, ktorý je samozrejme vo FullHD kvalite. Vynikajúcu kvalitu výsledného videa zabezpečí objektív Exmor R, ktorý má k dispozícii 12-násobné optické priblíženie a až 17-násobné digitálne priblíženie. Ak si však chcete pomocou tohto modelu vyfotiť fotografiu, nie je to pre kameru Sony problémom a poskytne vám maximálne rozlíšenie 7 Mpx. Avšak to čo robí model HDR-PJ50V výnimočným je integrovaný projektor, ktorý sa nachádza vo výklopnom paneli ukrývajúcom 3“ dotykový displej. Vďaka projektoru a integrovaným reproduktorom si budete môcť vaše domáce videá užívať na plátne s maximálnou uhlopriečkou 60“ bez nutnosti pripojenia kamery k TV. Priamo v kamere nájdete aj integrovaný GPS prijímač spolu s mapami NAVTEQ, ktoré však neslúžia k navigácii, ale k označovaniu vašich snímok a videí na základe polohy, kde ste zábery nakrúcali. Sony HDR-PJ50V by mala byť rovnako dostupná v priebehu apríla tohto roku za predpokladanú cenu 999 USD (770,77 €).

Sony HDR-PJ50V

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.