Reklama

Sony FX3 - profi full-frame 4K kamera v tele CSC

Zdroj | Sony
Števo Porubský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony prekvapilo predstavením profesionálnej videokamery v tele iba o čosi väčšom ako bežné CSC. Vďaka aktívnemu chladeniu je novinka schopná natáčania 4K videa nepretržite až 13 hodín. Stačí meniť batérie alebo mať stály zdroj energie.

Telo novinky je na prvý pohľad iné, ako všetky ostatné CSC aparáty od Sony. Má sivú farbu a výrazne väčšiu hrúbku. Rozmery novinky sú 129,7 x 84,5 x 77,8 mm, hmotnosť dosahuje až 715 gramov. Telo je vyrobené tak, aby ho bolo jednoduché využívať v najrôznejších rigoch a iných profi systémoch. Telo má byť navyše odolné voči poveternostným vplyvom.

Zdroj | Sony

Vo vnútri je osadený 12,1 Mpx full-frame CMOS snímač s vysokým dynamickým rozsahom. Výrobca udáva až 15+ EV krokov. Poteší určite aj vysoká citlivosť snímača až do ISO 409 600.

Samozrejmosťou je hybridný autofókus, ktorý pokrýva vyše 94% celého snímača, nechýba ani Eye-AF s trackovaním. Kto by chcel s novinkou fotiť, kontinuálne snímanie zvláda do rýchlosti 10 fps. O chod stroja sa stará BIONZ XR procesor.

Zdroj | Sony

Snímač je zavesený na 5-osovej stabilizácii, takže s FX3 je možné využívať aj nestabilizované objektívy nie len od Sony.

Pri natáčaní videa Sony FX3 využíva 10,2 Mpx zo snímača, pričom výsledkom je maximálne 4K 60p 10-bit video s 4:2:2 a S-Log 3 v H.265 alebo HLG. Maximom je XAVC-S kódovanie s 600 Mbit/s dátovým tokom.

Zdroj | Sony

Cez HDMI je možné na externý nahrávač nakrúcať 16-bitové video. K dispozícii má byť aj S-Cinetone obrazový profil. Lahôdkou je možnosť 120 fps snímania pri 4K, alebo 240 fps pri Full HD rozlíšení. 8K rozlíšenie novinka neponúka.

Zdroj | Sony

O dostatok miesta sa stará dvojica CFexpress portov. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi 5 modul, nechýba ale ani Bluetooth modul. K dispozícii je aj USB-C port s možnosťou nabíjania batérie. Keďže ide o profi model, nechýba ani XLR vstup či 3,5 mm audio port pre mikrofón a slúchadlá či plnohodnotný HDMI port.

Zdroj | Sony

Sony FX3 bude na americkom trhu stáť 3 900 dolárov, podobnú sumu môžeme v eurách očakávať aj u nás. Kedy bude na našom trhu ale nie je zatiaľ známa.

Zdroj | Sony
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.