Reklama

Sony Ericsson Xperia X8: najnovší člen rodiny

Marek Šimunek

Švédsko-japonská spoločnosť Sony Ericsson včera predstavila svoj najnovší prírastok do rodiny smartfónov Xperia. Sony Ericsson Xperia X8, ktorý sa na internete objavoval pod kódovým označením Shakira, je menšia verzia populárneho smartfónu Sony Ericsson Xperia X10.

Sony Ericsson Xperia X8

Nová Xperia X8 by mala vyplniť medzeru medzi bestsellerom Xperia X10 a jeho menšími súrodencami X10 mini a X10 mini pro. Operačným systémom bude bohužiaľ len Android 1.6 Donut, avšak spoločnosť súčasne s predstavením Xperie X8 uviedla, že v priebehu tretieho štvrťroku budú telefóny radu Xperia aktualizované na Android 2.1. Xperia X8 bude obsahovať funkciu Timescape, ktorá vám podobne ako v prípade Xperie X10 umožní okamžitý prístup k aktualizácii informácií o vašich priateľoch na známych sociálnych sieťach. Podľa vyjadrení produktového manažéra Sony Ericsson Tima Maassmanna by Xperia X8 mala priniesť rovnaký pôžitok ako ostatné produkty z radu Xperia za prijateľnejšiu cenu.

Sony Ericsson Xperia X8

Tento malý smartfón bude pohánať procesor s taktom 600 MHz, ktorému bude asistovať 128 MB užívateľskej pamäte, rozšíriteľnej pomocou pamäťových kariet microSD až do veľkosti 16 GB. Priamo v balení by mala byť prítomná 2 GB pamäťová karta. Informácie sa zobrazujú na 3″ dotykovom kapacitnom displeji s rozlíšením 320 x 480 bodov so špeciálnou úpravou proti poškriabaniu. Bohatú dátovú podporu zabezpečí GSM modul podporujúci rýchle dáta HSPA, prípadne Wi-Fi a Bluetooth modul. Samozrejme výrobca nezabudol na integráciu aGPS s podporou lokalizačných služieb Google ako Google Maps alebo skúšobnú verziu navigácie Wisepilot. Po multimediálnej stránke ponúkne Xperia X8 integrovaný fotoaparát s rozlíšením len 3,2 MPx a možnosťou nahrávania videa, bohužiaľ bez prisvetlenia. Integrované rádio bude doplnené o hudobný prehrávač s podporou TrackID a 3,5 mm audio konektorom. Sony Ericsson Xperia X8 bude dostupná okrem bielej aj v bledomodrej, tmavomodrej, ružovej a striebornej farbe a na trh by sa mala dostať v priebehu tretieho štvrťroku. Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.