Reklama

Sony Ericsson Xperia ray je zmenšený model Xperia arc, doslova

Števo Porubský

Sony Ericsson včera predstavil trio noviniek, z ktorých ste už včera u nás mohli vidieť model Xperia active (Konečne odolný android od Sony Ericssonu). Druhou novinkou je doslova zmenšený top model Xperia arc (Sony Ericsson Xperia Arc: Najtenší smartfón na svete!). Ak neveríte, čítajte ďalej.

 Sony Ericsson Xperia ray

Nové Xperie od Sony Ericssonu prichádzajú ako na bežiacom páse, len keby tak prichádzali aj na trh. Ale o tom, potom… Dôležité je, že ak ste pokukávali po top modeli Xperia arc, máte pred sebou jeho mierne zmenšeného, ale rovnako prepracovaného „bračeka“. Novinka je na prvý pohľad „mini“, veď od dizajnu nových Xperií mini (Sony Ericsson Xperia Mini a Mini Pro: dvojičky v novom šate) nemá vôbec ďaleko. Až extrémny je 3,3-palcový displej s rozlíšením až 480 x 854 bodov! Áno, rozlíšenie ako Xperia arc, hoci o necelý palec menší. Taktiež je displej krytý odolným sklom, využíva mutlitouch a nechýba ani Bravia mobile engine pre krajšie farby. Rovnako dobre sú na tom aj vnútornosti novinky. 1 GHz procesor, 512 MB RAM a grafický čip Adreno 205 sú taktiež rovnaké ako top model. Nechýba ani plná dátová podpora s GPRS-HSPA, Wi-Fi a Bluetooth.

 Sony Ericsson Xperia ray

Pri totožnosti ostaneme aj pri fotoaparáte s rozlíšením 8 Mpx, autofókusom, Exmor R čipom, LED bleskom a možnosťou natáčania HD videa (1 280 x 720 b.). Rovnaký je aj operačný systém Android vo verzii 2.3 s nadstavbou Timescape. Samozrejmosťou je microSDHC slot, microUSB slúžiaci aj na nabíjanie, 3,5 mm audio konektor, FM rádio s RDS či GPS modul. Rozdiely však určite nájdete. Hlavným sú rozmery, ktoré pri novinke dosahujú hodnoty 111 x 53 x 9,4 mm a hmotnosť okrúhlych 100 gramov. Dámy sa určite potešia, že si môžu kúpiť menšiu placku ako Xperia arc. Ďalším rozdielom je batéria. Má síce rovnakú kapacitu 1 500 mAh, no je lítium-iontová, zatiaľ čo Xperia arc má lítium-polymérovú. Mierne negatívnym rozdielom je aj chýbajúci microHDMI konektor. Škoda. Určite ale každého nadšenca top modelu poteší cena, ktorá má byť nižšia. Presná cena však zatiaľ známa nie je. Na trhu by sa mala novinka objaviť v lete, ale či aj naozaj je zatiaľ veľmi otázne. Veď Sony Ericsson poznáme už nejaký ten čas…

Sony Ericsson Xperia ray

Foto: Sony Ericsson

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.