Reklama

Sony Ericsson Xperia Play: Herný smartfón konečne oficiálne!

Dominik Fúsek

Po neuveriteľne dlhom čakaní plnom neoverených informácií a dohadov (Sony Playstation Phone: Budú hry pre Playstation čoskoro v mobile?) sme sa konečne dočkali oficiálneho predstavenia herného smartfónu od Sony Ericssonu. Xperia Play, skôr známa ako PlayStation Phone, ponúka plnú výbavu, avšak tá nie je najväčším lákadlom. Tým je zameranie na hry a predovšetkým obrovská podpora a množstvo ohlásených titulov.

Sony Ericsson Xperia Play

Sony Ericsson Xperia Play je jedným z najočakávanejších mobilov, a to nielen tohto roka. Smartfón ponúka netradičnú konštrukciu, kde sa po vysunutí neobjaví QWERTY klávesnica, ale herné tlačidlá. Displej novinky ponúka uhlopriečku až 4 palce a rozlíšenie 854 x 480 bodov, čo síce nie je prevratné, ale zaručí to kompatibilitu so všetkými staršími hrami a aplikáciami pre OS Android. Ten je v Xperii prítomný v aktuálnej verzii 2.3, výrobca sa zrejme poučil zo svojich chýb, čo jednoznačne chválime. Rýchly chod nielen systému, ale predovšetkým hier zabezpečí procesor Qualcomm MSM8655 (1 GHz, Adreno 205). Nie je síce dvojjadrový, plne však postačí aj na tie najnáročnejšie hry súčasnosti.

Sony Ericsson Xperia Play

Problémom dnešných Android smartfónov z pohľadu hier nie je nedostatočný výkon, ale skôr menšie množstvo dostupných titulov, predovšetkým kvôli veľkej variabilite prístrojov. Xperia Play však o hry núdzu mať nebude – jednak je prvým smartfónom certifikovaným pre PlayStation Suite (PlayStation Suite: hry z PS čoskoro aj na mobile!), čo jej zabezpečí kompatibilitu s titulmi vytvorenými pre konzolu PS One. Samozrejme si novinka rozumie s Android hrami, navyše nové „kúsky“ sľúbili aj také zvučné mená ako Gameloft, EA, Digital Chocolate a ďalšie. Stále vás Xperia nepresvedčila? Tak potom vedzte, že disponuje aj 5 Mpx fotoaparátom s automatickým zaostrovaním a bleskom, GPS, Wi-Fi, HSPA a 1 500 mAh batériou. Predávať sa začne v marci v USA, cena zatiaľ nie je známa.

Sony Ericsson Xperia Play

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.