Reklama

Sony Ericsson Xperia Neo a Pro: HD a QWERTY v novom kabáte

Drahomír Piok

Na tohtoročnej výstave Mobile World Congress  v Barcelone predstavil Sony Ericsson dvojicu smartfónov vyššej strednej triedy. Telefóny so zdĺhavými názvami Sony Ericsson Xperia Neo a Sony Ericsson Pro sú už na prvý pohľad veľmi podobné a inak to nebudeani s ich hardvérovou výbavou, no až na jeden zásadný rozdiel.

sony ericsson xperia neo
Sony Ericsson Xperia Neo

Vivaz druhej generácie

Ak si spomínate na viac menej úspešný model Sony Ericsson Vivaz a jeho dvojča Sony Ericsson Vivaz Pro s klávesnicou, tak Neo a Pro vyzerajú ako ich nástupcovia. Ich uverejnenie nebolo tajomstvom a veľkým prekvapením, pretože tak ako Nokii sa nedarí strážiť svoje pripravované telefóny v tajnosti a poza ich chrbát sa úspešne na verejnosť dostávajú rôzne fotografie a aj hotové telefóny, nápodobe je na tom aj japonsko-švédsky výrobca. Ale spať k novinkám, oba telefóny ukrývajú vo svojom plastovom tele už predinštalovaný nový Android 2.3 s vylepšenou grafickou nadstavbou Timescape z dielní Sony Ericssonu. Hardvérové špecifikácie oboch telefónov sú  veľmi blízke nedávno predstavenému Sony Ericssonu Arc.

sony ericsson xperia neo
Sony Ericsson Xperia Neo

Sony Ericsson Neo, je poháňaný 1 GHz procesorom Qualcomm Snapdragon MSM8255 s jedným jadrom. Presná veľkosť operačnej pamäte RAM zatiaľ oznámená nebola, zato vnútorná pamäť ROM je 320 MB. Ďalších 8 GB pamäte nájdeme na microSD karte, ktoré pôjde rozšíriť až do 32 GB. Kapacitný LCD dislej s LED podsvietením narástol na 3,7“, s rozlíšením 480 x 854 bodov a na zobrazovanie používa Sony Mobile BRAVIA Engine. Fotoaparát Exmor R má 8,1 Mpx, s f/2.4 autofokusom, LED diódou a geo-taggingom je schopné natáčať HDready video s 30 snímkami za sekundu. Predná kamera pre video rozhovory dostala 2 Mpx rozlíšenie. Dátové prenosy v sieti 3G budú na úrovni HSDPA a HSUPA a Wi-Fi je vo verziách 802.11 b/g/n. Samozrejmosťou je GPS, Bluetooth 2.1, akcelerometer, proximity senzor alebo FM radio. Pre nabíjanie využijeme štandartd microUSB, pre hudbu 3,5 mm audio konektor a pre prezentáciu HD videa mini HDMI konektor. Zariadenie je hrubšie ako tenučký SE Arc, jeho hrúbka je 13 mm, na výšku má 116 mm a 57 mm na šírku. Váži presne 126 gramov, k dispozícií bude v dvoch farbách, v červenej a modrej. Zaradenie sa do predaja dostane do konca Apríla 2011, za neupresnenú cenu.

Sony Ericsson Xperia Neo

  • HD video, 8,1 Mpx Fotoaparát, 2.3 Andriod
  • 320 MB ROM, Bluetooth 2.1

 

sony ericsson xperia pro
Sony Ericsson Xperia Pro

Kolega Sony Ericsson Pro si nájde cestu hlavne k veľkým „pisálkom“, ktorí si zatiaľ cestu k softvérovej klávesnici napríklad ako ja nenašli. Ako plus obsahuje štvor-riadkovú vysúvaciu klávesnicu. Iný zásadný rozdiel medzi týmito dvoma modelmi nenájdete, okrem inak usporiadanej zadnej strane telefónu. Takže i tu nájdeme 3,7“ displej, 1GHz procesor, 8 GB pamäte, ale aj 8,1 Mpx Exmor R fotoaparát s HD videom. S klávesnicou naviac nám telefón pribral na hrúbke iba o 0,7 mm, na 13,7 mm oproti 13 mm u Nea. Váha telefónu narástla na 140 gramov a dostupný bude v troch farbách a to v čiernej, striebornej a červenej. Nastúp tohto telefónu do predaja môžeme očakávať, podľa Sony Ericssonu, čoskoro.

Sony Ericsson Xperia Pro

  • 720p video, QWERTY, 1GHz procesor, Android 2.3
  • Plastové telo, Bluetooth 2.1

 

sony ericsson xperia pro
Sony Ericsson Xperia Pro
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.