Reklama

Sony Ericsson Xperia Arc S má rýchlejší procesor a softvérové vylepšenia

Dominik Fúsek

Načo meniť niečo, čo je dokonalé? Zrejme práve takto rozmýšľali zamestnanci Sony Ericssonu pri navrhovaní nástupcu populárneho modelu Xperia Arc. Vylepšený model s prívlastkom S síce neprináša nič prevratné, i tak po ňom zatúžia mnohí. Budete medzi nimi?

Sony Ericsson Xperia Arc S

Výstava IFA 2011 je v plnom prúde a viacero noviniek predstavil aj výrobca Sony, resp. Sony Ericsson. V reportáži sme vás informovali aj o prvých skúsenostiach s vylepšeným smartfónom Sony Ericsson Xperia Arc S. Už takmer zhodný názov napovedá, že pokrok nebude nijako výrazný. V skutočnosti je to ešte horšie. V podstate neexistuje dôvod, prečo voliť S-ko namiesto pôvodného Arcu. Vylepšenia sú totiž prakticky len dve. Prvým je zvýšený takt rovnakého jednojadrového procesora (Qualcomm Snapdragon 2. generácie) z 1 GHz na 1,4 GHz. Praktický prínos bude však minimálny, bleskový chod zabezpečovala aj pôvodná frekvencia a navyše, pretaktovať procesor môže každý šikovnejší majiteľ súčasného Arcu. V záťaži bude vyšší takt znamenať kratšiu výdrž. Žiaľ, vyšší výkon nezabezpečil záznam kvalitnejšieho videa, Arc S nahráva stále iba 720p HD video.

Sony Ericsson Xperia Arc S

Druhá kategória vylepšení spadá do oblasti softvéru. Arc S má novší Android (2.3.4), funkciu 3D sweep panorama (3D fotografie zobraziteľné na 3D televízore) či hlbšiu integráciu Facebooku. Sú vám povedomé? Tušíte správne, všetky dostane aj pôvodný Arc formou aktualizácie. V ostatnom sú obidva modely navlas zhodné. Pôvodný model sa výborne predáva aj napriek vyššej cene, a tak sa výrobca rozhodol radšej nič nemeniť. Ide síce o výborne vybavený stroj, na druhej strane dvojnásobok operačnej pamäte, dvojjadrový procesor či silnejšiu batériu konkurencia ponúka už pekných pár mesiacov. Novinka má na trh doraziť v októbri s neznámou cenou. Otázne je, či ňou výrobca nahradí pôvodný model, alebo bude obidva varianty predávať súčasne. Druhá možnosť veľké šance na úspech S-ku nedáva.

Sony Ericsson Xperia Arc S

Foto: Drahomír Piok, Sony Ericsson

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.