Reklama

Sony Ericsson Xperia Arc: Najtenší smartfón na svete!

Marek Šimunek

Prvá veľká udalosť tohto roku je už v plnom prúde a svetlo sveta zazrelo množstvo noviniek, ktoré vám postupne v najbližších dňoch predstavíme. Jednou z nich je aj najtenší smartfón na svete – Sony Ericsson Arc, ktorý sa okrem revolučnej hrúbky bude pýšiť najnovším operačným systémom Google Android 2.3 Gingerbread a tiež veľkým displejom s technológiou Mobile BRAVIA Engine.

Sony Ericsson Xperia Arc

Sony Ericsson si svojím radom smartfónov Xperia získal veľkú obľubu. Inak tomu nebolo ani v prípade jeho poslednej vlajkovej lode s OS Android, modelom Xperia X10. Avšak kritiku Sony Ericsson dostával najmä za pomalé vydávanie aktualizácií pre svoje Android smartfóny a tak v dobe keď sa už veľa užívateľov tešilo z Androidu 2.2, Xpreia X10 stále stagnovala na starej verzii 1.6 Donut. Tomu je však koniec. Na veľtrhu CES 2011 v Las Vegas Sony Ericsson predstavil nástupcu modelu X10 s označením Xperia Arc. Tá bude disponovať najnovšou verziou Google Android 2.3 Gingerbread. Jej výnimočnosť však nespočíva len v najnovšej verzii OS, ale aj v elegantnom prehnutom dizajne, ktorý má v najtenšom mieste hrúbku len 8,7 mm. Vďaka tejto hodnote sa môže Xperia Arc pýšiť titulom najtenší smartfón na svete. Skutočné pohodlie ovládania poskytne displej s uhlopriečkou 4,2“ a rozlíšením 480 x 854 bodov. Po prvý krát sa v ňom spojili technológie Sony a Sony Ericssonu, a tak sa môžeme tešiť na lepšie zobrazenie a živšie farby vďaka technológii Mobile BRAVIA Engine, ktorá vychádza s televízorov Sony BRAVIA. Mineralizované sklo chrániace displej je pritom podľa Sony Ericssonu odolné proti poškriabaniu.

Sony Ericsson Xperia Arc

Ani ostatné parametre vás nenechajú chladnými. Rýchly procesor Qualcomm s taktom 1 GHz je doplnený 512 MB pamäte RAM a rovnakou veľkosťou pamäte ROM. Samozrejme bude možné celkovú pamäť rozšíriť pomocou microSDHC kariet. Keďže je Xperia Arc najmä multimediálnym smartfónom, Sony Ericsson nezaháľal ani tu. 8,1 Mpx fotoaparát s hardvérovou spúšťou disponuje snímačom Sony Exmor R a pomerne svetelnou šošovkou (f/2.4). Kvalitné fotografie tak získate aj za slabších svetelných podmienok, v ktorých vám ešte môže pomôcť integrovaný LED blesk. Spoľahnúť sa budete môcť aj na natáčanie HD videa, ktoré si vďaka integrácii HDMI portu pozriete vo veľkom rozlíšení na vašej domácej televízii. Xperia Arc vás nesklame ani v dátovej oblasti. Už takmer štandardné moduly ako Bluetooth a GPS sú doplnené podporou rýchlych dátových sietí HSPA a Wi-Fi b/g/n modulom. Lokálne sa pripojíte pomocou microUSB konektora a vlastné slúchadlá využijete po pripojení k štandardnému 3,5 mm audio konektoru. Sony Ericsson Xperia Arc by sa mal začať predávať v prvom štvrťroku 2011 v dvoch farebných prevedeniach Midnight Blue a Misty Silver. Kedy sa dostane na náš trh a za akú cenu zatiaľ známe nie je.

Sony Ericsson arc

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.