Reklama

Sony Ericsson WT18i: Ďalší Walkman na obzore

Drahomír Piok

Fanúšikovia značky Sony Ericsson istotne radi spomínajú na časy Walkmanov, ktoré boli veľmi úspešné. Ani nie pred pár týždňami bolo avizované malé znovuzrodenie tejto série s novým modelom W8. Spoločnosti Sony Ericsson sa to asi natoľko zapáčilo, že potvrdila ďalší nový Walkman, no bohužiaľ sa zdá, že nebude pre každého.

Sony Ericsson WT18i

Nový, lepší, dotykový..

Sony Ericsson nechce zaspať na vavrínoch a aj keď toto nie je najúspešnejšie obdobie tejto značky, uverejňuje jednu novinku za druhou. Najnovšia z nich má modelové označenie WT18i, a tak pôjde už o druhý dotykový Walkman. Aj v tomto prípade sa nejedná o high-endový telefón, ale o zariadenie, ktoré bude dostupné širším masám a hlavne mladším ročníkom. Telefón má 3,2“, dotykovú, kapacitnú, LCD, TFT obrazovku s HVGA (480 x 320 b.) rozlíšením. Procesor je na tom lepšie ako u modelu W8, oproti jemu je tu použitý Marvell PXA920 s frekvenciou 806 MHz a prirodzene jedným jadrom. Použitý operačný systém je edícia OMS 2.5, ktorá je postavená na základe Androidu 2.2 Froyo. Vnútorná pamäť má iba „núdzových“ 150 MB, ktoré pôjde našťastie rozšíriť microSD kartami až do 32 GB. Na HD si v tomto prípade treba nechať zájsť chuť. Fotoaparát má dnes už takmer nepoužívané rozlíšenie 3 Mpx a pritom dokáže nahrávať videá v 480p pri 24 snímkach za sekundu. Pre videohovory obsahuje aj prednú kameru. Walkmanu nechýba akcelerometer, svetelný senzor, digitálny kompas, GPS, Bluetooth 2.1 a Wi-Fi. Jeho rozmery sú 106 mm x 56,5 mm x 14,3 mm a váha je príjemných 110g. Batéria má mať dostačujúcich 1200 mAh.

Sony Ericsson WT18i

Nebude pre nás?

Teraz môžeme prejsť k tej horšej správe. Tento model s určitosťou bude dostupný zatiaľ iba v čínskych TD-SCDMA sieťach. Ale aby nádej žila, objavujú sa nepotvrdené informácie o tom, že by mal obsahovať minimálne aj GSM modul, a tak by s ním bolo možné telefonovať aj v Európe. Bližšie informácie cene o dostupnosti Sony Ericsson zatiaľ nevydal, no na digitálnom rendery je zobrazený dátum 09-24-2011, dovtedy budeme dúfam minimálne s týmito informáciami múdrejší.

Foto: Sony Ericsson

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.