Reklama

Sony Ericsson W8 Walkman: prvý Android hudobník

Števo Porubský

Sony Ericsson na svojich stránkach ukázal prvý model zo známej série Walkman s operačným systém Android. Pri pohľade na novinku sa určite aj vám vynorí spomienka na model Xperia X8. Áno, ide o model X8, ktorý výrobca „vylepšil“ novým dizajnom.

Sony Ericsson W8 Walkman 

Novinka z dielne Sony Ericssonu patrí do už takmer zabudnutej série Walkman telefónov, ktoré boli výnimočné svojimi hudobnými schopnosťami. Novinka je na tom podobne, hlavne čo sa dizajnu týka. Walkman logo na prednej a zadnej strane je však asi to jediné, čo novinku odlišuje od modelu Xperia X8. Rovnaké sú rozmery (99 x 54 x 15 mm) i hmotnosť 104 gramov, rovnaký je aj 3-palcový dotykový LCD displej s rozlíšením 320 x 480 bodov. Displej si zachoval aj tvrdené krycie sklíčko. Z opačnej strany ostal zachovaný i 3,2 Mpx fotoaparát s VGA videom. Srdcom novinky je 600 MHz procesor Qualcomm s grafikou Adreno 200 GPU a 128 MB RAM, ktoré dopĺňa microSDHC slot. Na internet sa pripojíte i vysokorýchlostne s maximom siete operátora HSPA (7,2/2 Mbps), alebo cez Wi-Fi sieť.

 Sony Ericsson W8 Walkman

Novinke nechýba ani Bluetooth 2.1 čo microUSB konektor, ktorý slúži i na nabíjanie 1 200 mAh polymérovej batérie. Za veľký nedostatok pokladám použitie operačného systému Anroid 2.1. Prečo výrobca nesiahol po najnovšej verzii 2.3, ktorú používa i modeli Xperia arc či neo nechápem. Zastaraný systém má samozrejme nadstavbu Timescape a Mediascape. Zmenou oproti pôvodnému systému je Walkman tlačidlo v pravom hornom rohu, čo je vlastne upravený pôvodný hudobný prehrávač. Nechýba ani 3,5 mm audio konektor, FM rádio, TrackID či GPS modul. V balení by mali byť kvalitnejšie stereo slúchadlá. Novinka sa objaví v priebehu leta najskôr na ázijskom kontinente v troch sviežich farbách – Azure, Orange, Red za cenu okolo 200 €. Či sa dostane aj do Európy je zatiaľ otázne. Model W8 je však príjemná spomienka na Walkman sériu.

Sony Ericsson W8 Walkman

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.