Reklama

Sony Ericsson to s Walkmanmi myslí vážne, prichádza novinka Live

Dominik Fúsek

Hoci sa značka hudobných mobilov Walkman v portfóliu japonsko-švédskeho výrobcu neteší takej dôvere ako v minulosti, výrobca svojich hudobníkov ešte neodpísal a stále pokračuje v predstavovaní nových modeloch, hoci zatiaľ iba z nižšej a strednej triedy. Po jednoduchších modeloch W8 a Mix Walkman prichádza kráľ Walkmanov s jednoduchým menom Live.

Sony Ericsson Live

Je potešujúce, že nie každý výrobca sa necháva strhnúť dizajnovou vlnou Applu a že Sony Ericsson stále tvorí originálne prístroje. Tvar tela modelu Live i jeho malé rozmery (106 x 56 x 14 mm, 115 g) sú stále zriedkavejším javom. Výrobca sa vyhral aj so vzhľadom ovládacích tlačidiel, z ktorých jedno bude pravdepodobne hardvérové. Ťažiskom funkčnej výbavy novinky sú predovšetkým sociálne site a hudba. Hĺbkovou integráciou Facebooku a zjednodušovaním jeho ovládania je Sony Ericsson známy. Čo sa týka hudobnej výbavy, nad štandard sú prítomné stereo reproduktory s technológiou xLOUD pre kvalitnejší výstup, podporovaná je hudobná služba Qriocity a do tretice nechýba tzv. Infinite tlačidlo v hudobnom prehrávači, ktoré získa k prehrávanej skladbe dodatočný obsah.

Sony Ericsson Live

Výborná je aj ostatná výbava. Displej pokrytý odolným sklíčkom má uhlopriečku 3,2“ a HVGA rozlíšenie. Okrem neho je zvyšok výbavy zhodný s na trh práve prichádzajúcim modelom Xperia mini. Môžete sa tešiť na Android 2.3 + Timescape UI, 1 GHz procesor Qualcomm MSM8255 s grafikou Adreno 205, 512 MB RAM, 320 MB Flash pamäť či kvalitný 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom, autofókusom, záznamom 720p videa i tlačidlom spúšte. Do malého tela sa žiaľ zmestila len 1 200 mAh batéria. Novinka sa na trh dostane do konca roka a očakávame príjemnú cenu, o trochu vyššiu než pri modeli Xperia mini. Ten sa v súčasnosti predáva za 200 €.

Sony Ericsson Live

Zdroj a foto: fony.sk, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.