Reklama

Sony Ericsson Spiro a Zylo: nové Walkmany vás roztancujú

Imrich Maťo

Po dávke high-end zariadení, ako napríklad Vivaz, Xperia X10, X10 mini aj so svojimi QWERTY variáciami, prišli od švédsko-japonského výrobcu na rad mobilné telefóny aj z nižších poschodí. Zoznámte sa, toto sú Spiro a Zylo.

Sony Ericsson Spiro
Sony Ericsson Spiro

Nové mobilné telefóny Sony Ericsson Spiro a Zylo s Walkman prehrávačom prichádzajú akoby nerozlučná dvojica. Oba majú niekoľko spoločných charakteristických prvkov, ktoré ich spájajú. A predsa nie sú ako dvojičky. Vybavené sú prehrávačom Walkman s patričnou dávkou hudobných funkcií. Majú výsuvnú konštrukciu, prehrávač môžete vyhradenými tlačidlami ovládať aj pri zatvorenom mobile. Výrobca zdôrazňuje aj prítomnosť už známej funkcie TrackID, pomocou ktorej dokážete zistiť detaily o počúvanej pesničke, a to z dôvodu jej údajnej úspešnosti, čo dokazuje celosvetovo 129 miliónov vyhľadávaní v minulom roku. Sociálne siete, to sa dnes nosí. Preto tejto dvojici nechýba interakcia s Facebookom a Twitterom. A popri tom môžete aj počúvať hudbu. A nie len to. Veď multitasking nie je pre Sony Ericssony žiadne tabu.

Sony Ericsson Zylo

Sony Ericsson Zylo

So Sony Ericssonom Spiro s Walkman prehrávačom využijete na pripojenie do internetu EDGE, ktoré v konektivite dopĺňa Bluetooth a, trochu prekvapivo, aj microUSB. Prítomnosť 3,5 mm jacku je veľkým pozitívom, rovnako aj rozširujúca sa podpora microSD kariet. Snímky, ktoré chcete ukázať priateľom na Facebooku, vytvoríte 2 Mpx fotoaparátom. Po webe vás povodí prehliadač Obigo Q7. Displej Spira má 2,2” a QVGA rozlíšenie. Sony Ericsson Zylo s Walkman prehrávačom je tým „väčším“ z dvojice noviniek. Hrdí sa, okrem spomenutého Walkmanu, predovšetkým podporou HSPA, vďaka ktorej bez problémov presurfujete web prehliadačom NetFront, uploadujete snímky z 3,2 Mpx fotoaparátu na Flickr či Picasa, alebo videá na YouTube. Tiež vybavíte e-mailovú korešpondenciu, buď klasickým klientom, alebo pomocou Microsoft Exchange. Pamäťový priestor nielen pre snímky, ale napríklad aj hudbu formátov MP3, eAAC+, WMA, ale aj FLAC, zväčšíte microSD kartami. 2,6” QVGA displej sa pýši odolnosťou voči poškriabaniu. Zylo ale nepoteší absenciou 3,5 mm jacku i microUSB pripojenia.

Na Sony Ericsson Zylo s Walkman prehrávačom sa bližšie môžete pozrieť nielen v našej foto a videogalérii, ale aj pod článkom. Sony Ericsson Spiro s Walkman prehrávačom je k nahliadnutiu ako vo fotogalérii, tak aj vo videogalérii.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.