Reklama

Sony Ericsson S006: dosiahnutý nový míľnik fotomobilov?!

Drahomír Piok

Ak by ste pred pár rokmi povedali niekomu v dobe, keď nám stačili telefóny s 2 Mpx fotoaparátom a s procesorom, ktorý sa frekvenciou pohyboval na úrovni desiatok hertzov, že onedlho budeme nosiť vo vrecku zariadenia s  procesorom, 16,2 Mpx fotoaparátom a veľkou dotykovom obrazovkou, považoval by vás za blázna. Áno, znova padol nový míľnik vo svete fotomobilov.

Sony Ericsson Cyber Shot S006

Čím viac tým lepšie… Ani nie!

Honba za číslom Mpx sa asi nikdy nezastaví. Je vôbec potrebné dávať do mobil CMOS čip s rozlíšením 16,2 Mpx? Sony Ericsson si myslí, že áno. Možno ste zaregistrovali náš článok o vyvinutí 16,41 Mpx čipu pre mobily a už tu máme aj telefón. Samozrejme, že nemôžeme porovnávať kvalitu tohto čipu s kvalitou čipu podobného rozlíšenia u kompaktných fotoaparátov. Čím ďalej, tým viac to vyzerá ako hra s číslami a kvalitatívny skok nie je až taký razantný ako by sa dal očakávať. No kto vie, možno nás novinka od Sony Ericssonu prekvapí.

Sony Ericsson Cyber Shot S006

Najvybavenejší „hlúpy telefón“?

Model S006 dokáže dosiahnuť ISO až v hodnote 12 800 a disponuje čipom Exmor R od Sony. Zatiaľ sa nedá presne určiť aký vstavaný blesk má prístroj, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to bude xenónový. Ďalšou zaujímavosťou je, že tento telefón nemá otvorený operačný systém, ale iba uzatvorený od SE, čo je nielen pre mňa veľké mínus. No napriek tomu jeho hardvérová výbava v ničom nezaostáva. Má dostatočne veľký 3,3“ LCD displej s rozlíšením VGA (640 x 480 pixelov). Potrebný výkon mu zabezpečuje 1 GHz Snapdragon procesor so zatiaľ neznámym počtom pamäte RAM. Ďalej je vybavený prijímačom GPS pre navigáciu, FM rádiom a slotom pre microSD/SDHC karty, pričom jeho rozmery sú 115 x 52 x 17 mm. Medzi možnosti pripojenia v telefóne patrí WiFi, Bluetooth a siete GSM a CDMA. Tento telefón bude dostupný iba pre Japonský trh a predávať ho bude len operátor KDDI na jar budúceho roka.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.