Reklama

Sony Ericsson Mix Walkman a txt pro: jednoduché dotykáče pre každého

Dominik Fúsek

Spoločnosť Sony Ericsson na svojej Facebookovej stránke predstavila dvojicu nových low-end mobilných telefónov. Za nízku predpokladanú cenu ponúknu presne to, čím dnešná doba žije – hudbu a sociálne site. Žiaľ len s uzavretým systémom.

Sony Ericsson Mix Walkman

Sony Ericsson Mix Walkman

Pod kedysi veľmi úspešnou, no dlho zanedbávanou značkou Walkman predstavil Sony Ericsson ďalší mobilný telefón. Ide o nástupcu dotykového low-endu Yendo, alebo, ak chcete, orezanú verziu smartfónu W8. V prvom rade treba podotknúť, že Mix Walkman disponuje len uzavretým systémom s prostredím známym z modelu Xperia X10 mini. Systém je charakteristický štyrmi virtuálnymi tlačidlami v rohoch. Displej novinky na trojpalcovej uhlopriečke vykresľuje nie práve jemné WQVGA rozlíšenie 240 x 400 bodov. Zobrazovač je typu TFT, kapacitný, avšak nie multitouch. Poteší odolnosť voči poškriabaniu.

Sony Ericsson Mix Walkman

Novinka sa aj vďaka Wi-Fi modulu plnohodnotne dostane na Facebook, Twitter a cez internetový prehliadač Obigo Q7 aj na web. Hudobný prehrávač Walkman disponuje funkciami ako Track ID, SensMe (vytváranie playlistov podľa nálady) či Zappin. Posledná menovaná prehrá refrén nasledujúcej skladby a vy rýchlo zistíte, či ju chcete počúvať, alebo nie. Špecifikácie uzatvára EDGE, Bluetooth s podporou A2DP a základný 3 Mpx fotoaparát.

Sony Ericsson txt pro

Sony Ericsson txt pro

Druhá novinka sa ponáša na obľúbený smartfón Xperia X10 mini pro, ide však len o dvojníka modelu Mix Walkman s QWERTY klávesnicou. Okrem nej je rozdielom len „obyčajný“ hudobný prehrávač vo farbách Sony Ericsson a vyššia hmotnosť (100 g oproti 88). Obe novinky sa na trh dostanú v priebehu tretieho štvrťroka, cenu odhadujeme na približne 100 €.

Sony Ericsson txt pro

Foto: Sony Ericsson

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.