Reklama

Sony Ericsson LiveView: ovládanie pre Android smartfóny

Dominik Fúsek

Spoločnosť Sony Ericsson predstavuje zaujímavé zariadenie nazvané LiveView. Jeho hlavnou funkciou je uľahčiť ovládanie vášho smartfónu s OS Android, aby ste nemuseli pre každú drobnosť vyťahovať telefón s vrecka.

Sony Ericsson LiveView

Sony Ericsson LiveView je drobné zariadenie – pri rozmeroch 35 x 35 x 11 mm váži iba 15 gramov. Vďaka pribalenému remienku ho môžete pohodlne nosiť na ruke ako hodinky. Hlavnou myšlienkou a poslaním zariadenia je oslobodiť používateľov od častého a (takmer) zbytočného vyťahovania smartfónu z vrecka. Vďaka Bluetooth pripojeniu a 1,3 palcovému dotykovému OLED displeju (128 x 128 b.) totiž môžete dôležité informácie ako novinky na Facebooku a Twitteri, SMS správy, RSS kanály, dátum a čas alebo kalendár prehliadať bez potreby vyťahovať telefón z vrecka. Novinka dokáže aj ovládať hudobný prehrávač a navyše, vďaka kompatibilite s Android aplikáciami, sa zrejme v budúcnosti dočkáme výrazného rozšírenia použiteľnosti zariadenia. Batéria by tomuto drobcovi mala vydržať 4 dni bežného používania.

 Sony Ericsson LiveView

Nuž a pre koho je novinka určená? Vďaka podpore všetkých telefónov s OS Android vo verzii 2.0 a novšej, môžu novinku používať aj majitelia prístroja od konkurencie. Paradoxné je, že momentálne nemá Sony Ericsson v ponuke žiadny takýto smartfón, v predaji je len rodina Xperia s Androidom 1.6. Avšak do konca roka, kedy sa má LiveView dostať do predaja, by už mal byť pre všetky tieto modely vydaný update na novšiu verziu 2.1. Cena Bluetooth príslušenstva Sony Ericsson LiveView zatiaľ nebola zverejnená.

Sony Ericsson LiveView

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.