Reklama

Sony Ericsson Aspen: GreenHeart Windows Phone

Števo Porubský

Sony Ericsson predstavil nový prírastok v rodine tzv. GreenHeart telefónov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Novinka je zároveň plnohodnotným pracantom klasickej konštrukcie (candybar) s QWERTY klávesnicou, ktorá už nie je semi-QWERTY, ale každý znak má vlastné tlačidlo. Novinkou je aj dotykový displej uložený na šírku.

Sony Ericsson Aspen

Sony Ericsson stavil na klasickú konštrukciu, do ktorej zabudoval displej na šírku a plnohodnotnú QWERTY klávesnicu. Rozmery 117 x 60 x 12,45 mm vám vo vrecku saka či košele nebudú veľmi prekážať, no hmotnosť 130 gramov určite pocítite. Štvorpásmový pracant podporuje aj siete 3G s ich nadstavbou HSPA. Nechýba ani Wi-Fi, či Bluetooth vo verzii 2.1. Na pripojenie k počítaču vám poslúži aj microUSB konektor, ktorý pomaly, ale isto u výrobcu nahrádza zastaraný fast-port. Vo svete sa nestratíte aj vďaka GPS modulu. Zaujímavé je použite dotykového displeja uloženého na šírku. Ten má uhlopriečku 2,4 palca, QVGA rozlíšenie a zobrazuje 65 tisíc farieb. Srdce GreenHeart výrobca potvrdzuje nielen teoreticky, ale aj prakticky zabudovaným GreenHeart panelom, módom šetrenia energie, aplikáciou EcoMate, e-manuálom, „zelenou“ nabíjačkou či balením z ekologických materiálov.

 

Windows Phone so Slide View

Výrobca do novinky implantoval najnovší operačný systém amerického Microsoftu, Windows Mobile 6.5.3 Professional a pridal vlastné XPERIA panely. Okrem toho v ňom nájdete aj funkciu Slide View pre „zmanažovanie“ si zobrazení počas dňa. Pre pracantov je samozrejmosťou aj podpora Microsoft Exchange ActiveSync, e-mailový klient (Outlook Mobile), Microsoft Office Mobile, Adobe PDF, kalendár atď. Aspenu nechýba ani podpora multimédií, čo potvrdzuje aj podpora microSDHC kariet (do 16 GB). Škoda však, že na zadnej strane nájdete len 3,2-megapixlový fotoaparát. Na hudbu môžete využiť prehrávač od výrobcu, alebo si stiahnuť akýkoľvek iný. Video zas prehráte aj cez Windows Media Player Mobile. Natívnu podporu DivX/Xvid však nečakajte, opäť to však vyrieši aplikácia tretej strany. FM rádio s RDS poteší pri dlhých cestách. FM vysielač však chýba. Vlastné slúchadlá pripojíte cez 3,5mm audio konektor, no môžete využiť aj A2DP profil pre pripojenie bezdrôtových Bluetooth stereo slúchadiel. Aspenu nechýba ani Skype, Facebook, Google Maps, či YouTube aplikácia.

Sony Ericsson Aspen by mal byť dostupný na vybraných trhoch od druhého štvrťroka 2010 vo farbách Iconic Black a White Silver. Ak uvádzanie na trh pôjde tak ako býva u výrobcu zvykom, pred Vianocami by mohol byť aj u nás. Cenu výrobca zatiaľ nezverejil.

Sony Ericsson Aspen

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.