Reklama

Sony Ericsson Anzu X12: supertenký Android s 12 Mpx

Marek Šimunek

To, že Sony Ericsson Xperia X10 je veľmi obľúbeným Android smartfónom, hádam ani nie je nutné hovoriť. Na trhu je však už od marca a tak je nadovšetko jasné, že Sony Ericsson pracuje už na jeho nástupcovi. Tým by pravdepodobne mohol byť chystaný model Anzu X12, ktorý bude skutočne tenkým smartfónom a súčasne by pravdepodobne mohol svojím užívateľom priniesť aj najnovšiu verziu OS Android.

Sony Ericsson Anzu X12

V prvom rade je nutné mať na vedomí, že nástupca Xperie X10 nebol doteraz predstavený a pohybujeme sa len na úrovni dohadov. Isté však je, že spoločnosť Sony Ericsson nezaháľa a pracuje na jej nástupcovi. Na blogu Xperia X10 Blog sa objavili prvé fotografie chystaného modelu a súčasne unikli aj prvé možné hardvérové parametre. Môžeme teda s istotou povedať, že sa budeme mať na čo tešiť. Sony Ericsson Anzu X12 bude skutočne tenkým smartfónom a po svojom predchodcovi zdedí väčšiu časť dizajnu. Pod displejom, ktorý narástol o 3″ a v konečnom zariadení by mal mať 4,3“ a rozlíšenie 480 x 840 bodov, sa nachádza známa trojica ovládacích prvkov ako ich poznáme zo súčasnej rady Xperia s OS Android. Bohužiaľ sa X12 zbavila výkonného procesoru o takte 1 GHz, ktorý nahradil 800 MHz procesor Qualcomm. Ten môžeme v nájsť napríklad v nedávno predstavenom HTC Desire Z. Aj keď sa papierovo môže zdať, že ide o krok späť, 800 MHz procesor by mal daný procesor poskytnúť dostatok výkonu pri menšej energetickej náročnosti. Všetko ale bude závisieť od verzie operačného systému a doladení grafickej nadstavby TimeScape a MediaScape, ktoré SE používa vo svojich android smartfónoch.

Sony Ericsson Anzu X12

Dohady sa však naďalej vedú o použitej verzii operačného systému. Na obrázkoch je vidieť zariadenie s nainštalovanou predchádzajúcou verziou OS Android 2.1, ale možno nás Sony Ericsson prekvapí a v X12 sa dočkáme Androidu 2.2 alebo ešte nepredstavenej najnovšej aktualizácie Android Gingerbread. Aj keď sa podľa informácií jedná s skorý prototyp zariadenia, malo by disponovať 12 MPx fotoaparátom s možnosťou natáčania 1 080p videa a tiež prednou kamerou pre videohovory. Okrem štandardného microUSB portu by sme sa v prípade X12 mali dočkať aj HDMI portu pre pripojenie k externým zariadeniam. Najnovší prírastok medzi Android smartfóny z dielne Sony Ericssonu by sme mohli očakávať na začiatku budúceho roku. Nechajme sa teda prekvapiť čo všetko pre nás Sony Ericsson prichystá.

Zdroj: www.xperiax10.net

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.