Reklama

Sony DSX-S200X a DSX-S300BTX: „zhltnú“ váš prenosný prehrávač

Imrich Maťo

Nenechajte váš prenosný prehrávač povaľovať sa po aute. Netrápte sa so spleťou káblov. Počúvajte hudbu z vášho osobného prenosného prehrávača počas jazdy pohodlne a bezpečne.

Sony DSX-S200X and DSX-S300BTX

Spoločnosť Sony ešte na výstave CES 2010 predstavila inteligentný a unikátny úložný systém „Tune Tray“ pre prenosný prehrávač v podobe úplne nového automobilového audio konceptu Xplod DSX-S100 (na videu pod článkom). Ten, okrem bežných audio funkcií, zaujal predovšetkým spôsobom uloženia prenosného prehrávača vo vnútri audio systému, nahrádzajúc tým CD (MC) prehrávač. Váš osobný prehrávač, či už WALKMAN, iPod, iPod Touch, ale aj bežný USB kľúč, je tak diskrétne ukrytý, nepovaľuje sa vám po aute a odbremeňuje vás od starostí so všade pletúcimi sa káblami. Po odklopení predného panela stačí úložnú jednotku vysunúť, pripojiť prehrávač a uložiť ho do jednotky, tú zase späť zasunúť a po zaklopení predného panela stačí už len spustiť prehrávanie vašich skladieb.

Sony DSX-S200X and DSX-S300BTX

Na DSX-S100 nadväzujú dvaja noví veľkí bratia, Sony DSX-S200X a DSX-S300BTX. Pôvodné unikum, systém „Tune Tray“, zostal zachovaný. Dvojriadkový LCD displej nahradil štvorriadkový OEL Dot displej s vysokou viditeľnosťou aj pri slnečnom počasí, AUX vstup na prednom paneli prepustil miesto USB konektoru, ktorému sekunduje vnútorný USB pre pripojenie prehrávača. O kvalitný hudobný výstup sa starajú funkcie Q7 (ekvalizér), Listening Position (Time Alignment), DM+ advanced, Rear Bass Enhancer a Dynamic Loudness. Funkcia SenseMe, známa aj z mobilov Sony Ericsson, vám pomôže „roztriediť“ skladby podľa nálady. Funkciou ZAPPIN, ktorú aktivujete samostatným tlačidlom, môžete ľahšie vyhľadať určitú skladbu vďaka tomu, že z jednotlivých skladieb prehrá krátke ukážky. No a systém Quick-BrowZer vám umožní vyhľadávať skladby podľa kategórie, žánru, interpreta, albumu alebo zoznamu skladieb otáčaním a stlačením ovládacieho prvku za účelom výberu. A ak máte skutočne veľkú zbierku hudby, funkciou Jump Mode sa môžete rýchlo presúvať v zozname po desiatkach percent, a tak sa dostať k požadovaným skladbám skôr. Model DSX-S300BTX navyše poskytuje Bluetooth konektivitu, vďaka ktorej zosynchronizujete do 500 čísel z adresára v mobilnom telefóne s vnútornou pamäťou S300-ky, môžete prehliadať kontakty a následne uskutočniť hovor a tiež streamovať hudbu. Niektorú z týchto noviniek by som privítal už dnes, no na uvedenie do predaja si počkáme prinajmenšom do augusta t.r.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.