Reklama

Sony DCR-SX15E a DCR-SR15E: bystrozraké low-endy

Roman Calík

Legendárna kvalita Handycam sa priblížila užívateľom ešte viac: Dva modely videokamier so štandardným rozlíšením DCR-SX15E a DCR-SR15E sa líšia len pamäťovým médiom. Zatiaľ čo DCR-SX15E ponúka slot na Memory Stick alebo SD kartu, DCR-SR15E disponuje harddiskom s kapacitou 80GB.

Sony DCR-SX15E a DCR-SR15E

Na prvý pohľad sú tieto dve chutné kamierky na nerozoznanie. Grip na hornej strane prístroja, optický zoom s 50x priblížením, veľký a jasný 2,7” výklopný displej s rozlíšením 230 tis. pixelov, užívateľské menu prístupné krížovým ovládačom a legendárna kvalita Handycam hovoria v prospech tohto dua od Sony. Odľahčený model DCR-SX1E ukladá videá a snímky na na pamäťovú kartu Memory Stick alebo SD, zjednodušuje tak prenos vašich výtvorov do PC na ďalšie spracovanie. Ak sa ale neviete vpratať do kože a nahrávate vždy a všade, potom model DCR-SR15E splní vaše očakávania. Disponuje harddiskom s kapacitou 80GB a pri štandardnom rozlíšení je kapacita viac než dostačujúca.

Sony DCR-SX15E a DCR-SR15E

Optickému priblíženiu asistuje stabilizácia obrazu SteadyShot, obzvlášť pri veľkom priblížení. Detekcia tvárí automaticky doladí expozíciu, k dispozícii je svetlo, ktoré v automatickom režime nevyžaduje zásah kameramana. S voliteľným USB adaptérom si môžete zbierku videí a fotografií zálohovať na externom disku. Jednoduchá výbava a funkčnosť obidvoch modelov ich radí do pozície low-endových videokamier. Na pultoch predajní by sa mali objaviť začiatkom októbra 2010 za doposiaľ nezverejnené ceny.

Sony DCR-SX15E a DCR-SR15E

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.