Reklama

Sony Cyber-shot TX5: drsňák s najmenším telom na svete

Števo Porubský

Sony predstavil absolútnu novinku – prvý odolný Cyber-shot fotoaparát, ktorý ponúka rovnaký komfort ako model Cyber-shot TX7, hoci so slabším videom. Novinke nevadí pád z 1,5 m výšky, potápanie do hĺbky 3 m a mráz do -10°C!

 Sony Cyber-shot TX5

Model Cyber-shot TX5 je špičkovo vybaveným kompaktom, ktorý okrem vynikajúcich fotografických funkcií ponúka zvýšenú odolnosť. Ako som už v úvode spomínal, nevadí mu plávanie (max. 1 hod.), padanie a ani zima. Fungovať by mal aj po páde do piesku či blata. Stačí ho potom opláchnuť vodou a fotiť ďalej. Ale aby som nepísal len o odolnosti, musím pochváliť aj jeho výbavu. Výrobca novinke udelil výborný 10,2 Mpx Exmor R CMOS čip s BION procesorom, taký istý, ako má model Cyber-shot TX7. Rovnaký je aj objektív Carl Zeiss, ktorý majiteľovi ponúkne 4x optický zoom. Na rozdiel od spomínanej TX7-ky, novinka mierne pribrala na hrúbke a hmotnosti. Celkové rozmery sú tak 97,8 x 59,5 x 17,7 mm a hmotnosť 144 g. Výrobca takto nastavil latku odolných fotoaparátov veľmi vysoko.

 Sony Cyber-shot TX5

Zaujímavé je, že aj napriek vysokej odolnosti, zadnú stranu tvorí veľký, 3-palcový dotykový LCD displej (230 x 400 b.), pomocou ktorého sa novinka aj ovláda. Z ostatnej výbavy má model TX5 rovnaké funkcie ako model TX7. Nechýba tak stabilizátor Optical SteadyShot s funkciou SteadyShot Active Mode, Intelligent Sweep Panorama pre snímanie panoramatických obrázkov či Auto HDR pre lepšie snímanie v extrémnych svetelných podmienkach. Škoda však, že v novinke nenájdete možnosť snímania FullHD videa, ale „len“ HD (1 280 x 720 b.) pri 30 fps. Cyber-shot TX5 by sa mal na trhu objaviť v priebehu apríla za cenu okolo 250,00 € v piatich farbách – čierna, strieborná, červená, zelená a ružová.

Sony Cyber-shot TX5

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.