Reklama

Sony Cyber-shot RX100 III – síce bez Ultra HD, ale s unikátnymi funkciami

Števo Porubský

Sony Cyber-shot RX100 III

Sony po roku predstavilo vynovený top kompakt. Pridaním rímskej trojky na koniec extra dlhého názvu to ale nekončí. Japonský výrobca v prakticky rovnako veľkom tele narobil poriadne zmeny. 1-palcový snímač s rozlíšením 20,2 Mpx síce ostal zachovaný, no zmenil sa napríklad obrazový procesor. Ten je BIONZ X a je to presne ten istý, ktorý Sony používa v top modeloch ako A7S alebo A7(R). Aj vďaka nemu je Sony Cyber-shot DSC-RX100 III schopný snímať rýchlosťou 10 fps či pracovať s citlivosťou od ISO 100 do ISO 12 800, resp. ISO 25 600 v rozšírenom režime. Samozrejmosťou je snímanie do RAW či PASM režimy.

Sony Cyber-shot RX100 III

Zmenila sa aj optika a to pomerne radikálne. Namiesto 28-100 mm pri f/1,8-f/4,9 je Zeiss objektív schopný snímať v rozmedzí 24-70 mm pri svetelnosti f/1,8-f/2,8! Objektív je stabilizovaný. Hlavný WhiteMagic TFT displej má síce rovnakú uhlopriečku 3 palce a rozlíšenie 640 x 480 pixlov, no Sony zmenilo jeho systém naklápania, takže si môžete vytvárať aj známe selfies. Aby ste ich mali ako zdieľať na sociálnych sieťach, nechýba ani Wi-Fi modul s NFC čipom pre rýchlejšie párovanie.


Čerešničkou na torte je elektronický hľadáčik, ktorý je unikátny práve svojou konštrukciou. Zasúva sa podobne ako blesk do tela! Ten ponúkne rozlíšenie 800 x 600 pixlov. Druhou čerešničkou je podpora formátu XAVC S pre Full HD video s 50 Mbit/s dátovým tokom pri 60 fps. Podpora Ultra HD videa však chýba. Rovnako chýba pomerne dôležitá vec pre tvorcov videa – vstup na mikrofón či slúchadlá. Novinka sa začne predávať už o pár týždňov s cenou 799,99 USD. Podobnú cenu len v eurách môžeme očakávať aj na našom trhu.

Sony Cyber-shot RX100 III

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.