Reklama

Sony Cyber-shot RX100 II – vyšperkovaný top kompakt s Wi-Fi a NFC

Števo Porubský

 Sony Cyber-shot RX100 II

Pamätáte si na Sony Cyber-shot RX100 z minulého roka? Nazval som ho kompaktom, ktorý strčí do vrecka všetky ostatné. Aj po teste do časopisu TECHBOX môžem povedať to isté, hoci na pomyselnom vrchole kompaktov je aj niekoľko ďalších high-end kúskov. Japonské Sony však pripravilo novú verziu tohto špičkového kompaktu a nadelilo mu pár vylepšení. Základným je určite zmena 1” snímača. Ponúka rovnaké rozlíšenie 20,2 Mpx, no je vyrobený BSI CMOS technológiou. Výrobca tvrdí, že ide o prvý takýto čip na svete.

Druhým vylepšením je 3-palcový VGA displej, ktorý je v novinke už aj horizontálne výklopný a ponúka TRILUMINOS technológiu pre bohatšie a krajšie farby. Tretím hlavným vylepšením novinky je integrácia Wi-Fi modulu pre spojenie buď so smartfónom, tabletom, TV alebo domácou WLAN sieťou. Pre čo najjednoduchšie spojenie je v novinke aj NFC čip, ku ktorému stačí zariadenie priložiť a je okamžite spárované.

Posledným rozdielom je Full HD video, ktoré ponúka 24 fps snímanie a krokový zoom (28, 35, 50, 75 alebo 100 mm). Netechnickým rozdielom sú samozrejme rozmery, ktoré v Cyber-shot RX100 II poskočili na 102 x 58 x 38 mm, teda je len o 2 mm hrubší, ako predchodca. Zásadnejší rozdiel však pocítite v ruke, hmotnosť novinky dosahuje 281 gramov. Inak je RX100 II prakticky rovnaký ako jeho predchodca RX100. Novinka sa na trh dostane v priebehu leta za cenu okolo 700 €.

 Sony Cyber-shot RX100 II

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.