Reklama

Sony Cyber-Shot HX5: Full HD s GPS a Exmor R čipom

Števo Porubský

Že neviete o čom je názov tohto článku? Nevadí. Dozviete sa všetko nižšie. Znalých len navnadím, že novinka od japonského výrobcu disponuje 10,2 Mpx CMOS čipom Exmor R s BIONZ procesorom, ponúka zabudovaný GPS čip a kompas a natáčaním Full HD videa.

Sony Cyber-Shot HX5 

Novinka od japonského Sony má takmer identickú výbavu ako model TX7, o ktorom sme už v minulosti písali. Jedná sa tak o kompaktný fotoaparát s rozmermi 102,9 x 57,7 x 24,6 mm a hmotnosťou 170 gramov. Výrobca do novinky vložil aj rovnaký 1/2,4-palcový CMOS čip Exmor R s 10,2 miliónmi pixlov. O krajší výsledok fotografovania alebo natáčania videa sa stará už známy BIONZ procesor a samozrejme kvalitná optika Carl-Zeiss série G. Tá ponúka 10-násobný optický zoom, ktorý využijete hlavne na výletoch a dovolenkách. Samozrejmosťou je aj širokouhlé snímanie od 25 mm a optická stabilizácia obrazu. Ako hľadáčik slúži 3,0-palcový LCD displej. O dostatok miesta sa síce 45 MB vnútornej pamäte nepostará, no v tele novinky nájdete slot pre SDHC pamäťové karty.

 Sony Cyber-Shot HX5

Výbava hodná poklony

Vo výbave tohto elegána je množstvo technologických vychytávok poslednej doby. Model HX5 tak disponuje funkciami ako Swipe Panorama pre jednoduché snímanie panoramatických fotografií (názornú ukážku nájdete aj vo videu nižšie). Ďalšou výbornou funkciou pre dovolenkových fotografov je aj Auto HDR pre pohodlné snímanie obrazu aj proti svetlu, čo mnohým robí problémy. Systém zachytí tri snímky a z nich potom „poskladá“ jednu takmer dokonalú. Samozrejmosťou high-endov tohto roka je aj natáčanie Full HD videa (1 920 x 1 080 px) pri 50 fps, stereo zvuku a vo formáte AVCHD. V novinke poteší aj ISO do 3 200. Tým „naj“ je v novom Cyber-shote zabudovaný GPS čip s digitálnym kompasom. Vďaka nemu môžete nielen geotagovať fotografie, ale v reálnom čase vidieť, kde sa práve nachádzate. Po presunutí fotografií do počítača si potom môžete pozrieť kde ste dané fotografie snímali a tiež aj to, na ktorú svetovú stranu ste mierili objektívom! Nový Sony Cyber-shot HX5 kúpite na Slovensku v čiernej alebo striebornej farbe za 362,00 €.

Sony Cyber-Shot HX5

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.