Reklama

Sony Cyber-shot DSC-HX9V: 16x zoom a funkcií ako maku

Števo Porubský

Sony síce už dávnejšie uviedlo nový kompakt s poriadnym zoomom, no keďže sa pomaly, ale isto blíži letná sezóna, oplatí sa naň pozrieť trošku lepšie. Japonský výrobca je známy svojimi prepracovanými kompaktmi, veď spolu s touto novinkou predstavil aj model TX100V (Sony Cyber-shot TX100V: Najvybavenejší Japonec s OLED displejom!). Čo ponúkne väčší braček?

 Sony Cyber-shot DSC-HX9V

Vynovený model série HX patrí medzi väčšie kompakty, no aj napriek tomu ho bez problémom vložíte aj do dámskej kabelky či väčšieho vrecka nohavíc, hoci hrúbka 34 mm mu dá zabrať (105 x 59 x 34 mm), rovnako ako hmotnosť 245 gramov. Väčšia hrúbka má svoje opodstatnenie v použití nového Sony G objektívu s 16x optickým zoomom (24 – 384 mm ekvivalent) a pomerne slušnou svetelnosťou f/3,3. Veľký optický zoom sa bude snažiť korigovať Optical SteadyShot stabilizácia s Active módom, ktorý využijete aj pri natáčaní videa. Jadrom novinky je nový BSI Exmor R CMOS senzor s rozlíšením 16,2 Mpx, ktorý ponúkne ISO do hodnoty 3 200. Spracovanie obrazu má na starosti, ako inak, BIONZ procesor, s ktorým je novinka schopná snímať až 10 obrázkov za sekundu. Hľadáčikom bude 3-palcový XtraFine TFT LCD displej s rozlíšením 921 tisíc pixlov.

 Sony Cyber-shot DSC-HX9V

Zrnká maku z poriadneho vreca

Keby som mal vymenovať všetky funkcie, ktorými novinka disponuje, sedel by som pri článku ešte asi teraz, keď si ho čítate. Medzi tie najzaujímavejšie patrí určite prepracované snímanie panoramatických obrázkov – Intelligent Sweep Panorama HR, 3D Sweep Panorama alebo Sweep Multi Angle snímanie. Samozrejmosťou je aj Face detection s rozpoznaním 8 rôznach tvárí, Smile Shutter, ktorý automaticky vytvorí skupinovú fotografiu pri detekcii úsmevu, ale i Blink detection, ktorá zas upozorní pri žmurknutí snímanej osoby. Hitom roku 2011 je hromadné nasadzovanie GPS modulov i do kompaktov a tak si môžete svoje fotografie a videá geotaggovať. Výhodou novinky je zabudovaný elektronický kompas, ktorý vám naviac ukáže na mape aj smer, v ktorom ste fotku alebo video vytvorili. HX9V nechýbajú ani režimy ako Intelligent Auto, Superior Auto (HDR), Background Defocus mód, či manuálne režimy. Video je tiež na vysokej úrovni a ponúkne vám Full HD rozlíšenie (i 1080p). Zvuk má na starosti stereo mikrofón s Dolby Digital na hornej strane. V spodnej časti nájdete duálny slot na SDXC alebo MS Pro Duo karty. Novinka by sa mala dostať na trh už budúci mesiac za cenu okolo 350 €.

Sony Cyber-shot DSC-HX9V

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.