Reklama

Sony BRAVIA X9 – Luxus so štvornásobne lepším obrazom

Marek Šimunek

Full HD už nie je In. Moderná doba si vyžaduje niečo nové. To čo pred niekoľkými rokmi znamenalo Full HD, to dnes znamená 4K. Sony si je toho vedomé a tak na trh prináša novinku, ktorá si s týmto novým rozlíšením hravo poradí.

Sony BRAVIA X9

Aj napriek tomu, že množstvo súčasne dostupného multimediálneho obsahu tomu ani zďaleka nenasvedčuje, bude vysoké 4K rozlíšenie v budúcnosti tak bežné, ako je teraz Full HD. Aspoň výrobcovia sú o tom presvedčený. Svedčí o tom aj najnovší model Ultra HD TV Sony BRAVIA X9. Práve vysoké rozlíšenie má byť hlavným lákadlom tejto novinky. To nemožno novinke od Sony zaprieť, veď kto by sa netešil, ak by doma mohol sledovať obraz s rozlíšením 8 miliónov pixlov. Škoda len, že filmov v takto vysokom rozlíšení je zatiaľ ako šafránu. Ostáva teda veriť, že budú postupne pribúdať. Aj napriek tomu je obraz na tomto televízore neuveriteľne jemný a živý, teda aspoň to tvrdí výrobca. Sony toto tvrdenie podporuje použitím technológie 4K X-Reality PRO, ktorá sa okrem iného postará o to aby aj Full HD video vyzeralo podstatne lepšie ako doposiaľ. Nechýba pritom možnosť konvertovania obsahu v menšom rozlíšení na 4K.

Sony v prípade novinky BRAVIA X9 nepodceňuje ani zvuk, o ktorý sa postarajú unikátne reproduktory, vybavené technológiou Magnetic Fluid Speaker. Tá bola vyvinutá v spolupráci s NASA a využíva špeciálne vlastnosti tekutiny s magnetickými nanočasticami. Prejaviť by sa to malo na minimálnom skreslení pri tichom, ale aj hlasnom zvuku.

Sony BRAVIA X9

Samostatnou kapitolou je dizajn novinky. Hádam nikto nebude namietať, keď budeme tvrdiť, že BRAVIA X9 svojim vzhľadom vyzdvihne každú obývačku a pridá jej pomyselný punc luxusu. Pritom okrem dizajnu Sony vyšperkovalo svoj nový televízor aj množstvom doplnkových funkcií. Nájdete v ňom napríklad NFC pre jednoduché párovanie s kompatibilnými zariadeniami. One touch mirroring sa zase postará o jednoduché zobrazenie obsahu vášho tabletu na obrazovke TV bez zložitých nastavení. Samozrejmosť ako Wi-Fi využijete aj pomocou aplikácie SideView, ktorá je určená pre zariadenia s operačným systémom Google Android a Apple iOS. Vďaka nej môžete na smartfóne prehliadať TV program, nahrávať ho, alebo zistiť podrobné informácie o práve sledovanom programe.  Ak si budete chcieť nový Ultra HD LED televízor Sony BRAVIA X9 užiť doma, budete si musieť od polovice júla prichystať 4 500 € za model s 55“ uhlopriečkou a 7 000 € za model s uhlopriečkou 65“.

Sony BRAVIA X9

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.