Reklama

Sony BRAVIA NX700: Monolithický dizajn prichádza

Roman Calík

Televízor by pravdepodobne nemal ponúkať len najnovšie technológie, ale mal by byť i dokonalým estetickým doplnkom interiéru. V Sony preto vyvinuli tzv. Monolithický dizajn.

Sony BRAVIA NX700

Keď sa pozriete na nový model LCD televízora Sony BRAVIA NX700 s Edge LED podsvietením, ihneď zistíte v čom spočíva nový minimalistický Monolithický dizajn televízorov tejto série. Televízor totiž zaujme ako jednoliaty celok, t.j. akási čierna sklená tabuľa (k dispozícii je i biela verzia televízora), ktorá môže byť položená aj na hliníkovom hranole, čiže dokúpiteľnom podstavci z lešteného hliníka Sony SU-40NX1. V jednoliatom tele televízora sú ukryté aj reproduktory, ktoré sú na prvý pohľad doslova neviditeľné. Výhodou  nového prístupu a riešenia s podstavcom je i možnosť nakloniť televízor o 6 stupňov smerom dozadu. To sa môže hodiť práve vtedy, ak vo vašej obývačke máte síce moderný, ale menej praktický nízky stolík a ste zástancom toho, že na stenu patria obrazy a nie televízor.

Sony BRAVIA NX700

Wi-Fi a Facebook

Nový je však nielen vzhľad, ale i technológie, ktoré si môžete užívať. NX700-ke totiž nechýba technológia Catch Up, ktorá umožní sledovanie vybraných televíznych relácií v inom vysielacom čase, ako v tom pôvodnom. Nechýba ani pripojenie k internetu cez zabudované Wi-Fi. To využívajú funkcie BRAVIA Internet Video a BRAVIA Internet Widgets, ktoré vám umožnia okrem sťahovania aplikácií, hier a sledovania YouTube videí aj prístup k sociálnym sieťam, ako napríklad Facebook. Väčšinu týchto aplikácií môžete sledovať cez známe widgety priamo počas pozerania televízie. Samozrejmosťou je Full HD rozlíšenie a rozhodne oceníte už spomenuté podsvietenie Edge LED vrátane technológe GigaContrast, ktorá kombinuje najžiarivejšiu bielu a najtemnejšiu čiernu v jednej snímke. 40-palcová verzia Sony BRAVIA KDL-NX700 bude u nás v predaji za 1 329 € a so zabudovaným satelitným tunerom za 1 429 €. Model s väčšou 46-palcovou obrazovkou stojí už nezanedbateľných 1 929 €.

Sony BRAVIA NX700 lifestyle

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.