Reklama

Sony Bravia HX800: Prvá 3D telka od Sony?

Roman Calík

Po Samsungu a Panasonicu sa už čoskoro na Slovensku dočkáme aj prvého 3D televízora od Sony… alebo, nie je 3D televízor ako 3D televízor.

Sony HX800 1

Samsung to na Slovensku so svojimi 3D LED televízormi poriadne rozbalil. Momentálne mu konkuruje jedine Panasonic so svojou 50-palcovou plazmou VIERA TX-P50VT20, ktorá je však drahšia. Sony stále 3D televízor neponúka, avšak blýska sa na lepšie časy. Už na minuloročnej výstave IFA 2009 či na tohtoročnom CES 2010 sa výrobca Sony ukázal ako ten, čo do 3D určite pôjde… Síce sa nechal predbehnúť, ale to neznamená, že by na trhu nemusel so svojím portfóliom 3D televízorov uspieť. Najočakávanejší modelový rad 3D televízorov LX900 síce nebude v ponuke ako prvý, zato modely Sony HX800 s podporou 3D by sme tu už mohli mať od júna tohto roka, t.j. do mesiaca.

Sony HX800 2

Sony HX800

Ako sme vás už informovali, Sony v spolupráci s organizáciou FIFA prinesú 3D vysielanie vybraných futbalových zápasov. Práve preto sa Sony poponáhľa a uvedie na trh sériu cenovo dostupných 3D televízorov HX800 v uhlopriečkach 40 a 46 palcov. Tie sa budú môcť pochváliť okrem Full HD rozlíšenia aj technológiami Dynamic Edge LED a Motionflow 200Hz PRO. To najzaujímavejšie však má ponúknuť podpora 3D, kde pri dokúpiteľnom príslušenstve, t.j. aktívne 3D okuliare s technológiou Active Shutter (aktívna uzávierka) v rôznych farbách a veľkostiach + vysielač 3D, si z televízora vytvoríte 3D telku. Sony uvádza, že vymedzený čas (nie je známe, aké dlhé obdobie) bude ako doplnok k novému modelu HX800 k dispozícii špeciálne balenie 3D príslušenstva obsahujúce dva kusy okuliarov a 3D vysielač. Cena televízora, pravdepodobne so 40-palcovou uhlopriečkou vrátane 3D setu, by mala byť približne 1500 €. Takže keď si to zhrnieme, z televízora Sony série HX800 sa stane 3D televízor až po kúpe 3D vysielača a 3D okuliarov, ktoré nebudú okrem promo akcie v bežnom predajnom balení.

Sony HX800 3

Tri 3D technológie

3D obraz vo vysokom rozlíšení (HD), vytváraný vďaka 200 Hz technológii vysokorýchlostného snímkovania, je v televízoroch Sony vylepšený vďaka trom technológiám. Prvou z nich je High Speed Precision, technologické riešenie umožňujúce minimalizáciu mixovania 3D obrazu určeného pre ľavé a pravé oko. Technológia tak v televízoroch produkuje kvalitnejší a ostrejší 3D obraz. Ďalšou je technológia LED Boost, ktorá zvyšuje jas obrazu vo vybraných častiach obrazovky zosilnením LED podsvietenia, aby vám poskytla lepší a jasnejší 3D obraz. Treťou špecialitou 3D televízorov Sony je funkcia Simulated 3D. Tá zmení bežný 2D obraz do simulovaného 3D formátu, podobne ako na televízoroch Samsung. Jej zámerom je však byť zábavnou funkciou a nie je teda plnohodnotnou náhradou reálnej 3D technológie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.