Reklama

Sony A7S III má len 12,1 Mpx snímač, ale video funkcie mu môže každý závidieť

Zdroj | Sony
Števo Porubský
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony po rokoch predstavilo nový model série A7S, ktorý je primárne zameraný pre fanúšikov videa. V pomerne malom CSC fotoaparáte je síce len 12,1 Mpx snímač, no je typu full-frame a zvláda 4K pri 120 fps (a mnoho ďalšieho)!

Novinka z dielne japonského výrobcu nezaujme vonkajškom, ten je takmer identický ako u všetkých ostatných Sony A7 modelov. Vo vnútri je 12,1 Mpx snímač s BIONZ XR procesorom, ktorý má byť 8x výkonnejší, ako u predchodcu spred 5 rokov. Snímač pracuje so 759-bodovým automatickým ostrením, ktoré pokrýva prakticky celý snímač (92% plochy). Citlivosť snímača je aj vďaka nízkemu rozlíšeniu ISO 409 600.

Zdroj | Sony

Snímač je zavesený na 5-osovej stabilizácii. Rýchlosť kontinuálneho snímanie je 10 fps v plnom rozlíšení, no až do 1 000 záberov v RAW formáte. Podporovaný je nie len JPEG, ale aj HEIF formát.

Keďže ide o fotoaparát mierený na fanúšikov videa, presnejšie profíkov čo sa videa týka, nechýba podpora 4K videa. 8K chýba, no na to si musíme počkať aj tak aj na druhej strane. Aktuálne je na trhu minimum televízorov s takýmto rozlíšením a tak skoro nové pribúdať ani nebudú.

Zdroj | Sony

Každopádne, Sony A7S III dokáže natáčať 4K video (4 096 x 2 160 px) pri 30, 60, ale aj 120 fps! Full HD video vie ísť ešte ďalej, na 240 fps. Plusom novinky je schopnosť snímať 4K video celú hodinu a to aj v 16-bitovej farebnej hĺbke v RAW formáte (cez HDMI výstup) s 15+ krokmi dynamického rozsahu v S-Log3.

Podporované sú aj profily ako S-Gamut, S-Gamut 3 a S-Gamut3.Cine. Interné nahrávanie je možné pri 10-bitovej hĺbke v 4:2:2 a až do 1 200 Mbit/s.

Zdroj | Sony

Úplnou novinkou je plne výklopný displej s uhlopriečkou 3 palce a dotykovou vrstvou. Rozlíšenie je 800 x 600 px. Podstatne zaujímavejší je ale OLED hľadáčik s rozlíšením neuveriteľných 9,44 Mpx, čo je okolo 2 048 x 1 536 px! Takéto rozlíšenie doteraz neponúkol ani jeden svetový výrobca.

Zdroj | Sony

Nový Sony A7S III je zároveň prvým fotoaparátom na svete s duálnym slotom pre CFexpress Type A karty, ktorý podporuje aj klasické SDXC karty. Samozrejmosťou je podpora Wi-Fi 5 či Bluetooth. Novinka podporuje aj tethering cez USB-C port.

Zdroj | Sony

Novinka sa má na trhu objaviť v lete s cenou okolo 3 500 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.