Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony A7C bude najlacnejším a najmenším full-frame CSC fotoaparátom

Sony A7C bude najlacnejším a najmenším full-frame CSC fotoaparátom
Zdroj | Sony
Števo Porubský
Sony A7C bude najlacnejším a najmenším full-frame CSC fotoaparátom
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonské Sony predstavilo svoj doteraz najmenší a zároveň najlacnejší full-frame fotoaparát s výmennými objektívmi. Sony A7C, alebo ak chcete Sony Alpha 7C bude disponovať 24,2 Mpx snímačom s výborným autofókusom, dokáže natáčať 4K Ultra HD videá a chýbať mu nebude ani elektronický hľadáčik.

Sony A7C bude jednoznačne najmenším a najľahším full-frame fotoaparátom s výmennými objektívmi od Sony. Najmenším full-frame fotoaparátom asi nadlho ešte ostane model RX1 spred niekoľkých rokov, no ani rozmery 124 x 71 x 60 mm a hmotnosť 509 gramov nie sú na full-frame apaprát vôbec zlé. Rozmerovo sa tak novinka podobá skôr na modely a6600, resp. a6100.

Zdroj | Sony

Vo vnútri novinky je už spomínaný 24,2 Mpx Exmor R CMOS snímač, ktorý je „zavesený“ na 5-osovej stabilizácii. Sekunduje mu BIONZ X procesor, ktorý novinke dovoľuje 10 fps snímanie (do 45 RAW, resp. 223 JPEG záberov).

Citlivosť snímača výrobca udáva na ISO 100 – ISO 51 200, resp. ISO 204 800 v rozšírenom režime. O zaostrovanie sa stará hybridný 425-bodový autofókus založený na detekcii kontrastu a detekcii fázového posunu. Plusom je trackovanie v reálnom čase nie len osôb či oka, ale aj zvierat.

Novinke nechýba ani možnosť natáčania videí, v tomto prípade 4K Ultra HD, teda 3 840 x 2 160 px pri 30 fps aj s HDR a S-Log. Vo Full HD rozlíšení je možné natáčať aj prri rýchlosti 120 fps, teda 4-násobnom spomalení.

Zdroj | Sony

Vlogeri a selfie maniaci ocenia plne výklopný LCD displej s uhlopriečkou 3 palce, VGA rozlíšením a dotykovou vrstvou pre rýchlejšie ovládanie. Chýbať nemá ani vstup na externý mikrofón. Fotografi zas ocenia OLED elektronický hľadáčik s rozlíšením okolo 1 024 x 768 px s 0,59x zväčšením.

Samozrejmosťou výbavy fotoaparátu súčasnosti je aj Wi-Fi modul, konkrétne ide Wi-Fi 5 s 2,4 aj 5 GHz sieťou. Nechýba ani Bluetooth a poteší aj USB-C 3.2 port na prenos dát i nabíjanie batérie. Tá má zvládnuť 740 CIPA záberov. Na ukladanie dát slúžia SDXC karty.

Zdroj | Sony

Hoci ide o najlacnejší full-frame od Sony, jeho cena 2 100 € stále nepatrí medzi tie najmenšie.

Zdroj | Sony

 

Zdroj