Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony a7 III - malý full-frame s 4K Ultra HD HDR videom

Sony a7 III - malý full-frame s 4K Ultra HD HDR videom
Zdroj | Sony
Števo Porubský
Sony a7 III - malý full-frame s 4K Ultra HD HDR videom
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony sa opäť ukázalo. Svoj niekoľkoročný model série a7 pretvorilo na malú videobeštiu s najväčším snímačom na trhu. Nový Sony a7 III zvláda totiž natáčať 4K Ultra HD HDR video.

Novinka vyzerá presne ako ostatné modely série a7. Výborne spracované telo meniť netreba, hoci drobné úpravy by nemuseli byť na škodu. Jedna zmena ale predsa len nastala. Tlačidlo AF/AEL zmizlo a nahradil ho malý joystick v štýle a7R III.

Práve po vzore top-end fotoaparátu a7R III prichádza na trh aj o čosi slabšie vybavený model a7 III, ktorý taktiež ponúkne Ultra HD HDR video. Aj keď je papierovo o čosi slabší, jeho výkon poráža mnoho podstatne väčších a drahších konkurentov.

Sony a7 III má vraj úplne nový 24,2 Mpx full-frame BSI CMOS Exmor R snímač s citlivosťou ISO 100 – ISO 51 200, resp. ISO 204 800 v rozšírenom režime a dynamický rozsah až 15 krokov. Snímač je zavesený na 5-osovej stabilizácii.

Zdroj | Sony

Na ostrenie využíva 4D FOCUS, 693-bodový autofókus na báze fázového posunu, ale aj 425-bodový autofókus s detekciou kontrastu. Autofókus vraj pokrýva až 93% plochy snímača. Zároveň má byť 2x rýchlejší, ako u predchodcu.

Novinka je vybavená funkciami ako Detail Reproduction a Area-specific Noise Reduction pre čo najdetailnejšie zábery v zhoršených svetelných podmienkach. Samozrejmosťou a7 série je aj prepracovaný systém s ostrením na oko s jeho automatickým trackovaním.

S novým procesorom BIONZ X dokáže snímač v plnom rozlíšení rýchlosťou 10 fps s AF-C a do 177 JPEG záberov, alebo do 89 RAW záberov. Rýchlosť fotoaparátu sa ukazuje aj pri natáčaní videa. To zvláda v rozlíšení 3 840 x 2 160 px pri 30 fps, pričom má ísť o výraz z 6K videa. Video je v HDR (HLG).

Full HD video je možné natáčať s 120 fps s dátovým tokom 100 Mbit/s v XAVC S formáte. Scénu je možné sledovať cez 3-palcový dotykový VGA displej, alebo cez elektronický OLED hľadáčik s jemným rozlíšením 1 024 x 768 px. Displej je žiaľ výklopný iba horizontálne.

Profesionálov určite poteší aj duálny slot na SDXC karty, ale aj nové My Menu, do ktorého je možné uložiť 30 rôznych položiek na rýchle vyvolanie.

Absolútnou novinkou je aj nová batéria InfoLithium Z. Tá má podľa Sony vydržať až 710 statických záberov! Či je to pravda si snáď už čoskoro overíme v praxi. Novinkou je aj USB-C (USB 3.1) port. Kompletnú detailnú špecifikáciu novinky nájdete na webe výrobcu.

Zdroj | Sony

Cena novinky je pre americký trh stanovená na 2 000 dolárov. Ide ale o sumu bez dane. U nás tak môžem očakávať sumu okolo 2 500 €, samozrejme, iba za telo.

Zdroj | Sony
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony
Zdroj