Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony a6400 bude sledovať každý váš pohyb v reálnom čase, takmer

Sony a6400 bude sledovať každý váš pohyb v reálnom čase, takmer
Zdroj | Sony
Števo Porubský
Sony a6400 bude sledovať každý váš pohyb v reálnom čase, takmer
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony nečakane predstavilo nový CSC aparát, ktorý si mnohé požičiava od vyše 2-ročných modelov a6300 a a6500. Z oboch si akoby berie to najlepšie čo vo svojej dobe ponúkali a pridáva samozrejme aj čosi navyše. Okrem iného sa chváli aj najrýchlejším autofókusom.

V čom určite nehľadajte rozdiel je dizajn. Ten Sony už roky nemení, je to ako donedávna so smartfónmi Xperia. Telo s rozmermi 120 x 66,9 x 49,9 mm a hmotnosťou 403 gramov je o čosi odolnejšie, no Sony tvrdí, že telo je odolné voči vlhkosti, nie vode.

Už dobre známy snímač s veľkosťou APS-C (23,5 x 15,6 mm) má rozlíšenie 24,2 Mpx a ponúka výborných 425 bodov AF (4D FOCUS) založený na fázovej detekcii, ktorému sekunduje rovnako 425 bodov detekcie kontrastu. Tento systém využívajú aj top modely séria a, napríklad a9. AF je vraj schopný ostriť už za 0,02 sekundy. Citlivosť snímača výrobca udáva na ISO 102 400.

Zdroj | Sony

Poteší aj možnosť kontinuálneho snímania do rýchlosti 11 fps (bez AF-C), alebo do 8 fps (s AF-C). Buffer je o čosi menší, ako v prípade a6500, zvláda do 116 záberov v JPEG, alebo do 46 záberov v RAW. Tieto rýchlosti zabezpečuje aj rýchly procesor BIONZ X.

Úplnou novinkou je Real-time Tracking, na čo aparát využíva aj prvky umelej inteligencie. Tá v reálnom čase vyhodnocuje sledovaný objekt a snaží sa ho mať vždy doostrený. Všimnite si ale koniec video a upozornenie – Real-time Tracking nemusí fungovať tak ako na videu…

Vďaka umelej inteligencii pribudla aj funkcia Real-time Eye AF, ktorá taktiež v reálnom čase sleduje a ostrí „na oko“. Používateľ si dokonca môže vybrať, či má sledovať pravé, alebo ľavé oko. Funguje to v AF-C a AF-A režimoch. Okrem ľudí má funkcia fungovať aj pri snímaní zvierat.

Nechýba ani elektronický OLED hľadáčik s jemným rozlíšením. Novinkou je aj plne výklopný dotykový 3-palcový VGA LCD displej. Dotyková vrstva dovoľuje funkcie ako Touch Pad, Touch Focus, Touch Shutter a Touch Tracking. Hodí sa pri natáčaní videa. To je možné snímať do rozlíšenie 4K UHD, ktoré a6400-ka vytvára zo všetkých pixlov snímača, teda 2,4-násobku bežne potrebných pixlov na snímači. Vďaka tomu má byť video podstatne detailnejšie.

Zdroj | Sony

4K UHD video je natáčané pri 30 fps. Full HD video je možné natáčať pri 120 fps. Nechýba ani možnosť časozberného videa. Medzi ďalšie novinky patrí ale aj podpora HLG HDR štandardu. Ide tak o prvý foťák série alpha, ktorý zvláda aj HLG.

Batériu je možné nabíjať aj z USB portu. Detailnú špecifikáciu novinky nájdete na webe Sony.

Sony a6400 bude na európskom trhu v predaji od budúceho mesiaca s cenami od 1 049 € (telo), 1 149 € (telo + 16-50 mm) a 1 449 € (telo + 18-135 mm).

Zdroj | Sony
Zdroj