Reklama

Sony α55 a α33: Superrýchle zrkadlovky

Zdroj | Sony
Roman Calík
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Inteligencia digitálnych zrkadloviek nepozná hraníc. Sony sa pokúsi chytiť zákazníkov na nové technológie Translucent Mirror a Quick AF HD Movie. Chcete vedieť o čo ide?

Sony A55

V ponuke Sony pribudli dve nové zrkadlovky. Vybavenejší model Sony α55 (SLT-Α55V) a dostupnejší α33 (SLT-Α33). Oba sa vyznačujú implementáciou úplne novej technológie optického systému Translucent Mirror Technology, ktorá používa pevné priesvitné zrkadlo. To rozdeľuje optickú dráhu medzi hlavný snímač obrazu a samostatný snímač fázovej detekcie pre automatické zaostrenie. Vysoké rozlíšenie živého náhľadu s rýchlou a presnou fázovou detekciou pre automatické zaostrenie je tak k dispozícii neustále – či už prostredníctvom výklopného LCD displeja s 3” uhlopriečkou alebo hľadáčika Tru-Finder. Vďaka tomu je aj pri nahrávaní Full HD video záznamov alebo statických záberov zabezpečené, že pohybujúce sa objekty budú vždy dokonale zaostrené. Vďaka tejto technológii môžu mať zrkadlovky dokonca menšie rozmery.

Sony A33

10 snímok/s v plnom rozlíšení

Technológia Translucent Mirror umožňuje s modelom SLT-A55V vysokorýchlostné snímanie až 10 snímok/s v rozlíšení 16,2 Mpx. Pri SLT-A33 je to 7 snímok/s v rozlíšení 14,2 Mpx v režime kontinuálneho snímania s prioritou expozície AE. Vďaka tomu sú nové zrkadlovky najrýchlejšie spomedzi všetkých fotoaparátov s vymeniteľnými objektívmi a snímačom veľkosti APS-C, čo sa kontinuálneho snímanie pri automatickom zaostrení AF týka.

Sony A33

Rozmerný snímač Exmor APS HD CMOS v obidvoch modeloch umožňuje snímať aj HD video záznamy vo filmovej kvalite s efektom rozostrenia pozadia (bokeh efekt). Novinkou je funkcia Quick AF Full HD pre snímanie videa. Technológia Translucent Mirror totiž umožňuje snímať video záznamy vo formáte AVCHD 1080i s plynulou a presnou fázovou detekciou automatického zaostrovania AF.

Sony A55

Netreba zabudnúť i na to, že aj nové fotoaparáty sú kompatibilné s kompletnou ponukou viac ako 30 modelov vymeniteľných objektívov so systémom A-mount. Taktiež disponujú stabilizáciou obrazu SteadyShot INSIDE. Nechýba ani funkcia 3D Sweep Panorama. Model SLT-A55 je tiež prvým fotoaparátom radu α s integrovaným GPS. Do fotografií a video záznamov je tak možné vložiť informáciu aj o mieste nasnímania (geo-tagging). Nové zrkadlovky budú dostupné od septembra 2010. Cena modelu SLT-A33 s kitovým objektívom začína na 725 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.