Reklama

Sonos vynovil šikovný bezdrôtový reproduktor Roam. Čo mu nadelil?

Števo Porubský

Americký výrobca Sonos nepredstavil iba nové slúchadlá Ace, ale aj vynovený prenosný Bluetooth reproduktor ideálny na leto, model Roam 2.

Dvojka prináša takmer identický dizajn, ktorého jedinou zmenou je viac tlačidiel. Pôvodný model Roam mal totiž jedno viacfunkčné tlačidlo, ktoré ale jeho používatelia nevedeli celkom presne ovládať.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový Roam 2 má teda tlačidiel viac, presne 2, a sú určené na konkrétne funkcie – zapnutie/vypnutie reproduktora a zapnutie/vypnutie Bluetooth. Inak ide o prakticky rovnaké zariadenie so špičkovým zvukom. To sme si pred pár rokmi overili aj v samotnej recenzii. Dodnes nepoznáme lepší a múdrejší Bluetooth reproduktor v tejto cenovej kategórii.

Vo vnútri sú dva Class-H zosilňovače, ktoré majú na starosti dva meniče. Jeden je výškový, druhý je stredobasový. To ale nie je jediná výbava. O chod Roamu sa totiž stará 4-jadrový ARM procesor s A-53 jadrami s výkonom 1,3 GHz, 1 GB RAM a s 4 GB flash pamäťou.

Obrovským plusom je aj automatická funkcia Trueplay. Bezpochyby, hlavne v lete, sa hodí aj zvýšená odolnosť voči vode a prachu (IP67). Na jedno nabitie vydrží zhruba 10 hodín. Aj Roam 2 je možné spojiť do stereo systému (iba cez Wi-Fi a appku Sonos a vždy, keď chcete stereo). Po novom už ale vďaka dedikovanému Bluetooth tlačidlu nie je nutné Roam 2 párovať s appkou, ale pokojne ho vyhľadať ako klasické Bluetooth reproduktory v ponuke Bluetooth zariadení smartfónu, tabletu či počítača.

Novinkou je aj viac farieb. Okrem čiernej a bielej z pôvodného Roamu sa môžeme tešiť aj na červenú, modrú a zelenú farbu. Cena by mala ostať rovnaká, teda 199 €. Nový Roam 2 si ale môžete kúpiť priamo cez web výrobcu.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.