Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sonos Roam - prvý prenosný a odolný, dokonca aj s bezdrôtovým nabíjaním

Sonos Roam - prvý prenosný a odolný, dokonca aj s bezdrôtovým nabíjaním
Zdroj | Sonos
Števo Porubský
Sonos Roam - prvý prenosný a odolný, dokonca aj s bezdrôtovým nabíjaním
Zdroj | Sonos
Zdroj | Sonos

Americký Sonos prekvapil novým produktom, svojim prvým prenosným a hlavne odolným reproduktorom Roam. Novinka s trojuholníkovou podstavou ale prekvapuje ďalšími praktickými funkciami, vrátane bezdrôtového nabíjania!

Zdroj | Sonos

Sonos Roam dizajnovo nevybočuje z aktuálneho dizajnového smerovania Sonosu. Prakticky celý reproduktor kryje mriežka s miliónmi dierok a neprehliadnuteľné logo Sonos. Dizajn novinky je síce trošku nezvyčajný, trojuholníkovú podstavu nemá žiadny z modelov výrobcu.

Zdroj | Sonos

Telo je však odolné voči vode a zjavne aj voči pádom, ako naznačuje video. Výrobca však nešpecifikuje z akej výšky, takže o zem ho radšej nehádžte. Telo je ale odolné aj voči prachu a vlhkosti (IP67).

Sonos Roam je však azda prvý prenosný reproduktor, ktorý má v sebe nie len Bluetooth 5.0 modul, ale aj Wi-Fi 5 modul. Nebol by to totiž Sonos produkt, keby nebol schopný pracovať v multi-room systéme Sonosu. Aj Roam je tak možné kedykoľvek zapojiť do už existujúceho systému a dokonca ponúka funkciu prepnutia (Sound Swap) z malého reproduktora do veľkého domáceho.

Zdroj | Sonos

Wi-Fi modul má výhodu v tom, že ani počas hovoru v smartfóne, odkiaľ „ide“ hudba, neprestane hudba z Roamu hrať. Samozrejmosťou je možnosť spárovania dvoch Roamov do jedného stereo systému.

Samozrejmosťou je tak aj podpora Apple AirPlay 2, ale aj zabudovaný mikrofón pre hlasové ovládanie. Systém podporuje Amazon Alexa, Google Assistant a cez AirPlay 2 aj Apple Siri.

Zdroj | Sonos

Čerešničkou je ale aj podpora Truplay ladenia – maličký reproduktor si vyladí nastavenia tak, aby bolo prehrávanie hudby ideálne pre danú miestnosť, resp. priestor.

Zdroj | Sonos

Sonos Roam má ale aj ďalšiu vychytávku, ktorú bežne v prenosných reproduktoroch nevidieť – bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi, no len výkonom 5 W. Sonos predáva aj vlastnú nabíjačku pre Roam, využiť je ale možné takmer akúkoľvek tretej strany. Nabíjanie batérie je ale možné aj klasicky, káblom cez USB-C port s 15 W výkonom.

Zdroj | Sonos

18 Wh batéria vo vnútri má zvládnuť 10 hodín prehrávania, výrobca ale nešpecifikuje pri akej hlasitosti. Veriť môžeme, že je to pri 50%. Na základné ovládanie slúžia dotykové tlačidlá na hornej/bočnej strane. Roam je možné položiť alebo postaviť, v oboch polohách má hrať výborne.

Zdroj | Sonos

O to sa má starať stredobasový menič a výškový reproduktor vo vnútri s dvojicou Class-H zosilňovačov. Toto Sonos zmestil do zariadenia s veľkosťou 168 x 62 x 60 mm a hmotnosťou iba 0,43 kg.

Sonos Roam bude v predaji v bielej (Lunar White) a čiernej (Shadow Black) farbe. Cena novinky je 179 €, na trhu sa objaví 20. apríla. Roam si už teraz ale môžete predobjednať cez web Sonosu. Zaujímavosťou je snaha Sonosu o ekológiu. Balenie Roamu je tak 100% recyklovateľné, z papiera.

Zdroj