Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sonos Ray - za málo peňazí veľa technológií

Sonos Ray - za málo peňazí veľa technológií
Zdroj | Sonos
Richard Pliešovský
Sonos Ray - za málo peňazí veľa technológií
Zdroj | Sonos
Zdroj | Sonos

Sonos prináša svoj najnovší prírastok soundbarov. Aj keď je model Sonos Ray veľmi kompaktný, má vraj prekvapovať plným zvukom. Napriek nízkej cene má v sebe množstvo pokrokových technológií, ktoré ukazujú, že sa dá vyrobiť zariadenie za férovú cenu bez množstva kompromisov.

Výrobky Sonos sú známe svojou kvalitou zvuku. V rovnakých šľapajách pokračuje Sonos Ray, ktorý vďaka novým akustickým inováciám ponúkne vyvážený zvuk s čistými dialógmi a silnými basovými tónmi. O to sa starajú nové vlnovody, ktoré rovnomerne posielajú zvuk do celej miestnosti. Priestorový zvuk zabezpečuje technológia eliminujúca skreslenie a starajúca sa vyladené podanie výšok i stredných tónov.

Zdroj | Sonos

Zvuk má na starosti štvorica zosilňovačov triedy D, ktoré sú spárované s akustickými meničmi, dva pre stredné tóny a dva pre vysoké. O basovú zložku sa stará duálny bassreflex, umiestnené sú po stranách soundbaru. Konektivitu zaisťuje Wi-Fi (802.11/b/g/n) s podporou AirPlay 2. Nechýba Ethernet a optický výstup. Čo je však veľmi prekvapujúce, chýba HDMI. Pri spájaní s TV sa budete musieť uspokojiť len s optiku. Dobrou správou je, že v balení nájdete prepojovací kábel. Okrem HDMI tu tiež chýbajú mikrofóny, ktoré sú bežné v drahších modeloch výrobcu a tým pádom ho nemôžete ovládať pomocou hlasového asistenta.

Zdroj | Sonos

Technológia Trueplay prispôsobí zvuk podľa akustiky interiéru, v ktorom sa soundbar nachádza. Zvuk sa k vám teda dostane v presne takom podaní, o aký sa usiloval tvorca obsahu. Používanie spríjemní funkcia vylepšenej kvality zvuku, tá zabezpečí, aby dialógy zneli zrozumiteľne v každej scéne. Režim Nočný zvuk zníži úroveň hlasných zvukových efektov tak, aby nerušil ostatných členov rodiny, resp. citlivých susedov.

Zdroj | Sonos

Výrobca si dal záležať aj na dizajne, prináša čistý vzhľad, ktorý nebude rušiť. Rozmery soundbaru sú 559 x 95 x 71 mm, takže sa nemusíte báť, že vám odkrojí priveľa z vášho životného priestoru. Sonos Ray je na výber v dvoch farebných prevedeniach, v bielom a v čiernom. Predávať sa začne od 7. júna, cena je určená na 299 eur.

Zdroj | Sonos

Sonos zároveň s novým soundbarom predstavil očakávanú novinku v podobe vlastného hlasového asistenta Sonos Voice Control. Hlasová asistencia má primárne slúžiť k ovládaniu Sonos multi-room systémov, formou aktualizácie sa objaví na podporovaných zariadeniach. Očakávať môžete kompatibilitu so streamovacími službami Sonos Radio, Apple Music, Deezer, Panddora či Amazon Music. Ako ste si všimli, chýba podpora Spotify i Tidal. Sonos Voice Control bude spočiatku dostupný len v USA.

Zdroj | Sonos