Reklama

Sonos prekvapil svojimi prvými slúchadlami Ace. Apple bude mať čo robiť

Zdroj | Sonos
Števo Porubský
Zdroj | Sonos
Zdroj | Sonos

Americký výrobca Sonos prekvapil svet svojimi prvými slúchadlami pre náročnejších. Hlavným konkurentom má byť bezpochyby Apple a jeho slúchadlá AirPods Max.

Aj slúchadlá od Sonosu majú extrémne čistý dizajn s minimom tlačidiel, sú z kovu a majú unikátne vychytávky, ktoré by človek čakal práve od prémiových slúchadiel za takmer 500 €.

Zdroj | Sonos
Obsah pokračuje pod reklamou

Áno, slúchadlá Sonos Ace nebudú lacné, no stále budú lacnejšie ako slúchadlá od Apple. A dovolím si tvrdiť, že aj lepšie. Sonos ich tvoril a nakoniec ladil extrémne dlho. A keďže Sonos je známy tým, že nepustí do svete len tak hocičo, inak tomu nie je ani v tomto prípade. No závery si nechám až na reálny test.

Sonos tvrdí, že slúchadlá Ace majú dychberúci a priestorový zvuk, ale zároveň aj prvotriedne odbúravanie okolitého hluku. To je aktívne, slúchadlá na to využívajú hneď štvoricu mikrofónov s beamformingom na každom slúchadle. Zároveň nechýba ani režim Aware, ktorý naopak nefiltruje okolité zvuky, ale ešte ich zosilňuje, aby sa vám napríklad nestalo, že nebudete počuť prichádzajúce auto či iný dopravný prostriedok, lebo si vychutnávate hudbu aj na prechádzke.

Zdroj | Sonos

A čo v slúchadlách nájdete? Sú v nich 40 mm meniče a Qualcomm Snapdragon Sound AptX pre bezstratové počúvanie hudby cez Bluetooth 5.4, ale aj cez USB-C kábel. Podporované je Dolby Atmos alebo Sony 360 Reality Audio z Apple Music, Amazon Music, Tidal a Deezer.

Keďže Sonos Ace podporujú aj Dolby Atmos zvuk, môžete si užívať virtuálny priestorový zvuk z filmov aj v slúchadlách. Nechýba ani sledovanie pohybu hlavy Intelligent Motion Processing s Dolby Head Tracking, takže priestorový zvuk bude maximálne realistický.

Zdroj | Sonos

A keďže Sonos vyrába špičkové soundbary a bezdrôtové multiroom systémy, ich spojenie nechýba ani v slúchadlách Ace. Slúchadlá majú funkciu na sledovanie TV, kedy jediným tlačidlom vypnete zvuk v kompatibilnom soundbare Sonos (zatiaľ iba model Arc) a „prehodíte“ si ho do slúchadiel!

A hoci na pripojenie k zdroju hudby za bežných okolností využívajú Sonos Ace Bluetooth, v tomto prípade sa zvuk prenáša cez Wi-Fi! Ide o reálne multiroom slúchadlá, azda prvé na svete. Funkcia by mala fungovať aj keď počúvate cez domáce kino akúkoľvek hudbu, rovnako ako v prípade „prehodenia“ tejto hudby do klasických bezdrôtových reproduktorov Sonos.

Zdroj | Sonos

Sonos sa tiež nechal počuť, že v priebehu roka ešte plánuje vydať update s funkciou TrueCinema, ktorá bude mať presne zmapovať priestor okolo vás a následne vykreslí kompletný systém priestorového zvuku až vraj zabudnete, že máte na ušiach slúchadlá.

V slúchadlách je 1 060 mAh batéria, ktorá vraj zvládne 30 hodín počúvania hudby alebo telefonovania. Veľkým plusom je rýchle nabíjanie – 3 minúty nabíjania vraj dodajú 3 hodiny počúvania. Batéria sa nabíja cez USB-C port. Kompletné nabitie má trvať 2 hodiny. Samozrejmosťou na slúchadlách je snímač priblíženia, ktorý pri detekcii sňatia slúchadiel vypína prehrávanie hudby pre šetrenie batérie.

Zdroj | Sonos

Slúchadlá sú z prémiových materiálov, vymeniteľné náušníky sú z pamäťovej peny potiahnuté jemnou syntetickou vegánskou kožou. Vo vnútri je kontrastná farba, vďaka ktorej budete vedieť vždy ktoré slúchadlo patrí na ktoré ucho. Rovnako tak aj ako ich jednoducho zložiť do tenkého cestovného puzdra.

Samozrejmosťou je výroba z recyklovaných materiálov, Sonos tvrdí, že ušetril 17 % plastov, no samotné puzdro na slúchadlá je zo 75 % z recyklovaných plastov, z PET fliaš. Hlavový most je z nerez ocele, viditeľné časti sú leštené k dokonalosti. Zaujímavo je schovaný výsuvný mechanizmus – zasúva sa do náušníkov. Zároveň obsahuje aj otočný mechanizmus pre ich skladanie, resp. presnejšie obopnutie hlavy.

Zdroj | Sonos
Obsah pokračuje pod reklamou

Na ovládanie slúžia nenápadné tlačidlá na bočných stranách slúchadiel, na pravom náušníku je posuvník z nerez ocele. Samozrejmosťou je prepojenie s mobilnou appkou Sonos, v ktorej bude možné vyladiť zvuk Ace k svojim preferenciám cez EQ.

Slúchadlá Sonos Ace majú rozmery 191 x 160 x 85 mm, hmotnosť je 312 gramov. V predaji budú v bielej a čiernej farbe od júna tohto roku s cenou 499 €. To je stále menej, ako si Apple pýta za svoje AirPod Max.

Zdroj | Sonos
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.