Na obzore máme ďalší zaujímavý reproduktor s podporou hlasového asistenta, akoby toho nebolo už dosť. Sonos One však ponúka podporu viacerých asistentov od veľkých spoločností.

Sonos One je určený milovníkom hudby a okrem podpory pre asistentku Alexa od Amazonu, bude v roku 2018 podporovať aj hlasového asistenta od Google.

Čo sa týka dizajnu, Sonos ponúka minimalizmus a jednoduchý vzhľad. Pod membránou, ktorá tvorí celý obvod zariadenia, nájdeme šesť skrytých mikrofónov, ktoré by mali zachytiť vaše hlasové príkazy z akéhokoľvek smeru.

Zdroj | Sonos
Pozrite si

Výstava AUDIO, VIDEO, DOMÁCE KINO 2017

Okrem mikrofónov, disponuje Sonos One aj digitálnym zosilňovačom, tweeterom a mid-wooferom.

V prípade, že vlastníte viacero Sonos reproduktorov, Sonos One umožní ich ovládanie pomocou vzájomného prepojenia a internetu vecí IoT. Ak napríklad chcete pustiť hudbu iba v niektorých izbách, stačí to reproduktoru povedať.

Ak obľubujete využívanie aplikácií, Sonos One umožní ich priame ovládanie formou hlasového príkazu. V roku 2018 sa okrem podpory pre Google Assistant objaví aj podpora pre Apple AirPlay 2 funkciu, takže streamovanie z Apple zariadení tiež nebude problém.

Pozrite si

Multiroom repro Sonos PLAY:5 sa nastaví aj sám

Reproduktor sľubuje podporu až pre 80 rôznych streamovacich služieb vrátane Amazon Music, iHeartRadio, Pandora, SiriusXM, Spotify či TuneIn.

Cena reproduktoru je nastavená na 199 dolárov s dátumom odosielania 24. októbra. Cena je trochu vyššia než bežné smart reproduktory. Na druhej strane sľubuje Sonos One kvalitný zvuk a prémiovú kvalitu spracovania.

Treba tiež spomenúť, že konkurencia má tiež svoje smart reproduktory za nižšiu cenu. Spomenieme napríklad Google Home Mini, Harman Kardon Invoke, Amazon Echo či Lenovo Smart Assistant. Výber ostáva len na vás.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.