Sonos Move – reproduktor, ktorý je stvorený na prenášanie

ZDROJ | Sonos

Bezdrôtových reproduktorov je na trhu celá kopa a iba máloktorému sa podarí zaujať. Skúsiť to chce aj Sonos Move, prenosný elegantný reproduktor.

Ergonomický tvar so šikovným uchytením robí z reproduktora ideálne zariadenie do interiéru aj exteriéru. Reproduktor umožňuje ovládanie hlasom a tiež podporuje funkciu Apple AirPlay či hlasovú asistentku Amazon Alexa alebo asistenta Google Assistant. Okrem ovládanie hlasom môžete reproduktor ovládať aj dotykovo. Streamovať hudbu môžete ako cez Bluetooth, tak cez Wi-Fi. Nechýba podpora pre Sonos aplikáciu.

ZDROJ | Sonos

Pozrite siReproduktor od Sonos už odolá poveternostným vplyvom

Reproduktor tiež sľubuje funkciu Trueplay, ktorá vraj prispôsobuje zvuk podľa okolitého prostredia. Dokáže to pomocou frekvenčnej odozvy, ktorú zistia zabudované mikrofóny. Vďaka certifikácii IP56 zvládne reproduktor Sonos Move prežiť aj dážď či ošpliechanie vodou.

Výhodou reproduktoru oproti konkurencii je nabíjacia stanica. Tá tvorí plnohodnotnú časť reproduktoru a tiež šikovný stojan. Reproduktor ponúka na nabíjanie aj klasický USB-C kábel. Sonos Move sľubuje na jedno nabitie 10-hodinovú výdrž. Tá bude pravdepodobne závisieť od nastavenej hlasitosti.

ZDROJ | Sonos

Pozrite siSonos Beam – soundbar s Apple AirPlay 2 a Amazon Alexa

Po stránke zvuku sľubuje reproduktor (ako všetky) perfektný zvuk doplnený o kvalitné basy. O zvuk sa majú starať dva digitálne Class-D zosilňovače. Samozrejmosťou reproduktoru je spárovanie dvoch zariadení pre stereo zvukový zážitok.

Ak vás reproduktor Sonos Move zaujal, k dispozícii bude od 24. septembra za cenu 399 €, čo je celkom vysoká cena porovnateľná so značkami ako Bang & Olufsen či Harman Kardon. Na druhej strane, spoločnosť Sonos má za sebou dobrú reputáciu, jej produkty sú dobre hodnotené a výnimkou nie je ani Sonos Move, ktorý si v prvých recenziách odniesol viac ako pozitívne hodnotenie. Vyčítaná je mu akurát spomínaná cena a masívnosť.

ZdrojSonos

Komentáre k článku