Reklama

Sonos Move 2 prekvapí stereom, ale aj 24-hodinovou výdržou

Zdroj | Sonos
Števo Porubský
Zdroj | Sonos
Zdroj | Sonos

Americký Sonos predstavil novú generáciu obľúbeného prenosného reproduktoru Move. Po novom zvládne až 24 hodín prehrávania, pôvodný model Move pritom zvládal „len“ 11 hodín. Podstatne lepší má byť aj zvuk.

Dizajn sa pritom veľmi nezmenil. Prakticky vôbec. Stále ide o oválny valec s pogumovanou spodnou časťou a masívnou mriežkou v prednej stene. Vzadu je stále šikovný úchyt na prenášanie. Pribudla však nová farba, olivovo zelená.

Zdroj | Sonos
Obsah pokračuje pod reklamou

Sonos Move 2 je ale celkom nový zvnútra. Po novom má kompletne prepracovanú akustiku, disponuje dvoma výškovými reproduktormi, vďaka čomu aj jeden Move 2 dokáže vyčarovať stereo zvuk. Samozrejmosťou je výkonný basový menič pre čo najlepšie hlboké tóny. Už tradične ale Sonos nezverejňuje výkon. O ten sa ale starajú 3 Class-D zosilňovače.

Zdroj | Sonos

Move 2 má, samozrejme, nielen Wi-Fi 6, ale aj Bluetooth 5.0 moduly, vďaka ktorým sa pripojí nielen do lokálnej multiroom siete, ale pripojí sa naň prakticky ktokoľvek cez Bluetooth. Cez Wi-Fi je zas možné spárovať dva Move 2 do stereo zostavy pre ešte výraznejší prejav.

Zmenená je mierne aj horná strana, kde pribudol dotykový slider na úpravu hlasitosti v štýle tohtoročných modelov Sonos Era. Keďže sú z hornej strany aj mikrofóny, Move 2 je možné ovládať aj hlasom či ho využiť ako smart reproduktor. Samozrejmosťou novinky je aj technológia Trueplay pre nastavenie čo najlepšieho zvuku v akomkoľvek prostredí.

Zdroj | Sonos

Unikátnosťou novinky je však výdrž. Sonos tvrdí, že na jedno nabitie bude Move 2 prehrávať hudbu až 24 hodín! Batéria s kapacitou 44 Wh sa nabíja pomocou USB-C portu, ale aj bezdrôtovo s dokúpiteľnou nabíjačkou. Move 2 je však aj powerbanka, cez USB-C port je možné si dobíjať svoje mobilné zariadenia. . Batériu je možné vymieňať (odskrutkovateľná zospodu) a tak mať Move 2 dlhé roky.

Zdroj | Sonos

Samozrejmosťou je ohľad na ekológiu, telo je z recyklovaných plastov, pričom aj balenie je kompletne z recyklovaných materiálov a je stále recyklovateľné Plusom je určite aj odolnosť voči striekajúcej vode (IP56), takže si Move 2 môžete pokojne zobrať k bazénu, na dovolenku či výlet.

Zdroj | Sonos

Telo má byť dokonca odolné aj voči pádom i extrémnym teplotám. Tým bežne dosiahnuteľným, teda napríklad umiestnením pri bazéne na priamom slnku sa mu nič nemá stať. Rozmery novinky sú 241 x 160 x 127 mm, hmotnosť je presne 3 kg.

Sonos Move 2 bude v predaji koncom tohto mesiaca s cenou ako pôvodný model, teda 499 €. V predaji bude aj spomínaná nabíjačka, ale aj špeciálne puzdro na jednoduchšie prenášanie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.