Sonos má streamovaciu službu. Je zadarmo, ale má to háčik

ZDROJ | Sonos

Spoločnosť Sonos včera predstavila vlastnú streamovaciu službu Sonos Radio. Ako naznačuje názov, v skutočnosti ide vlastne o streamingovú rozhlasovú službu. Na svoju činnosť si má zarobiť reklamami.

Rádio? V dnešnej dobe? Sonos však na základe informácií zo svojich reproduktorov vie, že ľudia strávia polovicu času počúvaním rozhlasových staníc. Prináša tak vlastné riešenie v spolupráci s partnermi TunelIn a HeartRadio, ku ktorým pridáva originálne kurátorské stanice od rôznych umelcov a DJ-ov.

ZDROJ | Sonos

V Sonos Radio sú tri druhy zážitkov z počúvania – rozhlasové stanice Sonos, lokálne stanice a Sonos Presents.

https://youtu.be/aXdZvYvbElM

Pôvodných rozhlasových staníc Sonos je viac ako 30. Ponúkajú „ručne“ vytvorené hudobné kolekcie so žánrami a piesňami. Tie boli pripravené na základe hudby, ktorú radi počúvajú zákazníci Sonos.

Sonos Radio ponúka viac ako 60 000 rozhlasových staníc. Ku americkým TunelIn a iHeartRadio má čoskoro pribudnúť Radio.com a britská rozhlasová služba Global. Okrem hudby a vlastných relácií bude nová služba ponúkať správy a športové informácie.

Nový spôsob počúvania ponúka obsah podporovaný aj bez reklamy a zahŕňa hudbu, správy a športy spolu s originálnymi programami DJ-ov a umelcov.

ZDROJ | Sonos

Posledným spôsobom počúvania v Sonos Radio bude Sonos Presents. Tam bude spadať Sonos Sound System, ten je v skutočnosti bez reklám a má slúžiť na objavovanie hudby.

Pozrite siVšetko o hudobných streamovacích službách: YouTube Music

Druhou časťou v Sonos Presents sú vlastné programy a kurátori. Práve oni sa majú postarať o exkluzivitu a jedinečnosť Sonos Radio. Hudbu budú pripravovať také mená ako Thom Yorke, frontman skupiny Radiohead, David Byrne z Talking Head a Third Man Records, či Brittany Howard. Vyzerá to teda celkom životaschopne.

Nebudú chýbať ani hostia, príbehy zo zákulisia a rozhlasové hodiny od hosťujúcich interpretov. Každú stredu bude vyhradených 60 minút pre jedno významné meno. Pôjde teda o niečo veľmi podobné, ako poznáme z Apple Music – radio Beats 1.

Sonos Radio jednoduchým a elegantným spôsobom spája vysielané rozhlasové služby a vybranú súpravu rozhlasových staníc.

Patrick Spenc, CEO Sonos

Dnes bude napríklad Angel Olsen, 29. apríla JPEGMAFIA, v ďalších týždňoch sú naplánované pásma s menami ako Phoebe Bridgers, Nancy Whang, Jamila Woods, Jarvis Cocker, Jeff Parker, Khruangbin, Soccer Mommy, Vagabon, Vegyn či Whitney.

Pozrite siPorovnali sme YouTube Music s Apple Music, Deezer, Spotify a Tidal

Majitelia systémov Sonos dostávajú prístup k novej službu v najnovšej aktualizácii. V súčastnosti tak má byť k dispozícii zhruba pre 10 miliónov domácnosti v USA, Kanade. Veľkej Británii, Írsku a Austrálii. Používatelia majú už dnes k dispozícii viac ako sto služieb na Sonos Radio.

ZDROJ | Sonos

Ako zrejme predpokladáte, služba Sonos Radio bude k dispozícii výlučne na hardvéri od Sonos, nemôžete je teda počúvať napríklad na reproduktoroch od Amazonu, či od Google. Sme zvedaví, ako sa bude novej službe dariť a uvidíme, čo to urobí s menami ako je Spotify, Apple Music alebo YouTube Music.

ZDROJ | Sonos

ZdrojSonos

Komentáre k článku