Reklama

Sonim XP3300 Force: najodolnejší mobil na svete s nesmrteľnou batériou

Dominik Fúsek

Spoločnosť Sonim hádam žiadnemu fanúšikovi mobilných technológií netreba predstavovať. Výrobca sa zaoberá vývojom tých najodolnejších mobilov na svete, a keďže mu v poslednej dobe „dochádza“ konkurencia, prekonáva aspoň seba. Doteraz „najdrsnejší“ mobilný telefón (Sonim XP1300 Core: najodolnejší mobil na svete!?) poznal na výstave v Barcelone premožiteľa. Sonim XP3300 je rovnako odolný, pridáva však niekoľko zaujímavých funkcií.

Sonim XP3300 Force

Novinka Sonim Force vychádza z modelu Core, svojho predchodcu. Čo sa týka odolného tela, oba modely sú na tom rovnako (IP68) a treba podotknúť, že sa jedná o najvyšší stupeň krytia. V praxi to znamená odolnosť voči vode (v hĺbke 2 metre vydrží 60 minút), prachu, otrasom (pády z 2 metrov na betón) i tepelným výkyvom (-20°C až +55°C). Zachovaná zostala aj batéria s kapacitou až 1 750 mAh, no tá v prípade novinky vydrží až 20-24 hodín hovoru! Tomuto výsledku sa žiadny známy mobilný telefón nevyrovná.

Sonim XP3300 Force

Toto všetko prakticky ponúka aj Sonim Core, kde je teda ten 100 – eurový rozdiel? Tým hlavným je prítomnosť 2 Mpx fotoaparátu s LED bleskom a GPS modulu. Ten na navigáciu tak ľahko nevyužijete, v teréne sa však vždy hodí vedieť, kde sa práve nachádzate. Nezmenil sa displej, veď dvojpalcová uhlopriečka s QVGA rozlíšením a tvrdým sklom Gorilla Glass plne postačia. Sonim XP3300 Force je už dokonca aj na našom trhu, jeho cena sa pohybuje okolo 400 €.

Vlastnosti produktu

  • vysoká odolnosť
  • dlhá výdrž batérie
  • GPS, fotoaparát, svietidlo
  • vysoká cena

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.