Reklama

Sonim XP1300 Core: najodolnejší mobil na svete!?

Dominik Fúsek

Len nedávno sme vás informovali o odolnej novinke od Samsungu (Samsung Xcover 271: extrémista do terénu s certifikátom IP67 a GPS), a už tu máme ďalšiu. Na trhu s odolnými mobilnými telefónmi je však stále veľa nevyplnených medzier, a tak prichádza Sonim XP1300 Core, nový kráľ tohto segmentu.

Sonim XP1300 Core

Ak vám predchádzajúce modely od spoločnosti Sonim pripadali „krehké“, model XP1300 Core by vás mal uspokojiť. Je totiž ešte odolnejší než jeho predchodca, model XP3 (Sonim XP3 Sentinel: vylepšený obrnený pomocník). Novinka spĺňa najprísnejšie požiadavky na odolnosť, konkrétne triedy IP68. Treba podotknúť, že vyššia trieda už neexistuje. Čo to ale znamená v praxi? Novinke nevadí polhodinový pobyt v kvapaline, presnejšie v hĺbke 2 metre, vydrží aj pád z výšky 2 metrov na betón. Kryt z tvrdenej gumy zasa zabezpečuje odolnosť voči prachu, mikročasticiam či slanému vzduchu. Sonim XP1300 Core pracuje v teplotách od -20 do +55oC. Displej, hoci len dvojpalcový a s rozlíšením 240 x 320 bodov, je krytý sklíčkom Gorilla Glass, takže je odolný voči poškriabaniu. Novinka prekvapí aj veľmi silnou batériou s kapacitou až 1 750 mAh.

Sonim XP1300 Core

Nuž a aby ste sa v tých extrémnych podmienkach nenudili, pridal výrobca aj zopár multimediálnych funkcií – hudobný a video prehrávač, FM rádio, internetový prehliadač a 3,5mm konektor. Predaj štartuje v USA za cenu v prepočte 315 €, avšak aktuálna cena predchodcu (Sonim XP3) na Slovenskom trhu (okolo 380 €) naznačuje, že tento odhad je príliš optimistický.

Sonim XP1300 Core

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.