Reklama

Soap je projekt inteligentného routra pre domácnosti

Marek Šimunek

V moderných domácnostiach súčasnosti je množstvo zariadení pripojených k sieti. Pre ich ovládanie sa využívajú väčšinou samostatné zariadenia, alebo aplikácie. Soap je riešenie, ktoré by malo práve ovládanie takýchto zariadení zjednodušiť.

Soap

Na crowd fundingovej platforme Indiegogo sa objavil nový projekt s názvom Soap. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o bežný router, ktorý síce na svoj chod používa Android a disponuje veľkým dotykovým displejom, to však nie je všetko, čo Soap dokáže.

Soap je totiž inteligentný router, ktorý je zameraný na bezpečnosť vašej domácej siete. Jednoducho pomocou neho môžete kontrolovať, aké dáta sa do siete dostanú a aké ju opustia. Okrem toho pomocou tohto jediného zariadenia môžete ovládať všetku vašu domácu elektroniku, ktorá je do pripojená do siete. Okrem pripojených tabletov, smartfónov a počítačov, tak môžete samozrejme ovládať aj domáce spotrebiče, svetlá, alebo garážové dvere. Na toto všetko slúži Soap.

Soap

Pre ovládanie jednotlivých zariadení môžete využiť univerzálnu aplikáciu, alebo samotný dotykový displej na Soape. Pomocou tohto inteligentného routra môžete samozrejme určovať aj to, k čomu majú vaše deti prístup v domácej sieti a na internete, alebo ako dlho sa môžu hrať na počítači, či sledovať televíziu. Čo všetko Soap bude ponúkať, ak sa dostane do reálnej produkcie si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Soap je však zatiaľ iba projektom, ktorý na Indiegogo hľadá podporu. Podľa úspechu, ktorý vzbudil a na základe toho, že už desať dní pred ukončením kampane niekoľko násobne prekročil tento projekt požadovanú sumu je možné očakávať, že sa s ním stretneme aj v reálnej produkcii.

Foto: Indiegogo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.